Plus
Išbandyti premium paskyrą
0   Prekės
#
0,00 €
Pridėkite prekę į krepšelį norėdami atlikti pirkimą
vaizdas
Pasirinkite kategoriją
81 Prekės

Dažų purkštuvas naudojamas kėbulo ir kitų detalių padengimui dažais arba kitomis apsauginėmis priemonėmis. Leidžia greitai ir lengvai cheminiu mišiniu tolygiai padengti apdorojamą paviršių, be skysčio susikaupimų, dėmių ir blogai nudažytų vietų, kurios gadina transporto priemonės estetinį vaizdą ir turi įtakos apsauginio sluoksnio kokybei.

Kokie būna dažų purkštuvų tipai

Įrankiai skiriasi purškimo sistema. Kiekvienas tipas turi savo žymėjimą:

 • HP. Kainuoja nebrangiai. Tik didelių plotų dažymui. Efektyvumu nusileidžia kitų tipų įrenginiams: ant apdorojamo paviršiaus išpurškia apie 40 % dažančio mišinio. Tokių įrenginių oro spaudimas ties išėjimu yra lygus 2 atmosferoms. Tai leidžia laikyti purkštuvus ganėtinai toli nuo dažomo paviršiaus ir lengvai apdoroti sunkiai pasiekiamas vietas. Tačiau dėl to, kad dalis medžiagos yra nustumiama, suprastėja matomumas patalpoje, kur atliekami darbai. Be to, priemonė nusėda aplink dažomą elementą.
 • HVLP. Jų slėgis ties išėjimu yra lygus 0,7 atmosferoms. Dėl to ant apdorojamo paviršiaus nusėda apie 75–80 % purškiamos medžiagos. Darbui reikia didelio oro kiekio ir, atitinkamai, galingo kompresoriaus. Dėl nedidelio išėjimo srovės greičio, dažančią medžiagą reikia purkšti iš minimalaus atstumo, kas sukelia tam tikrus sunkumus su detalėmis, prie kurių nėra patogios prieigos.
 • LVLP. Pasižymi labiausiai subalansuotomis charakteristikomis. Sukuria apie 0,8-1,2 atmosferų slėgį, tačiau sunaudoja du kartus mažiau oro, nei HVLP. Perneša iki 85 % dažančio mišinio. Užtikrina kokybišką ir tolygų padengimą iš didelio atstumo, todėl tinka sunkiai pasiekiamų detalių apdorojimui.

Dažų purkštuvo eksploatavimo ypatumai

 1. Išsirinkite antgalio diametrą atsižvelgdami į naudojamos medžiagos klampumą.
 2. Pakoreguokite išėjimo slėgį, vadovaudamiesi dažų purkštuvo gamintojo rekomendacijomis.
 3. Atlikite bandymą, kad įsitikintumėte, kad įrenginys tinkamai sureguliuotas. Bandymas atliekamas trimis etapais, apdorojamo paviršiaus vietoje naudojant storą popierių arba kartoną. Iš pradžių, purkštuvą reikia padėti rekomenduojamu gamintojo atstumu taip, kad jis būtų priešais popierių, o tada vienai-dviem sekundėms paspausti gaiduką. Žymė ant popieriaus turi būti smarkiai ištempto ovalo formos su tolygiai nudažyta struktūra. Po to, būtina pasukti įrenginį horizontaliai ir purkšti priemonę, kol ji nepradės tekėti. Tekėjimo greitis ir tarpai tarp lašelių turi būti maždaug vienodi. Tada, įjungę dažų pultą, tolygiai, nekeisdami greičiu, praveskite juo palei bandomąjį paviršių. Jeigu nustatymai teisingai, mažesni lašiukai tolygiai pasiskirstys po visą nudažytą paviršių.
 4. Dažymo juosta apklijuokite elementus, kurių nereikia apdoroti.
 5. Darbus atlikite gerai vėdinamoje patalpoje, naudokite akinius, respiratorių ir pirštines.
 6. Dažų purkštuvą visada laikykite tokiu atstumu, koks nurodomas instrukcijoje. Vidutiniškai, jis siekia 20-25 cm HP tipo purkštuvams, 10-15 cm HVLP ir 18-23 cm LVLP įrenginiams.

AUTODOC: patogus apsipirkimas internetu

Norite įsigyti kokybišką dažų purkštuvą – apsipirkite internetinėje parduotuvėje AUTODOC. Kiekvienam pirkėjui mes pasirengę pasiūlyti:

 • akcijas ir nuolaidas, taip pat nemokamo pristatymo galimybę;
 • kompetentingų specialistų pagalbą;
 • operatyvų užsakymo apdorojimą ir greitą pristatymą;
 • platų geriausių gamintojų produktų asortimentą.
loader Prašome palaukti...