Alyvos ir skysčiai auto dalys
Būtinai pasirinkite automobilį, kitaip rizikuosite įsigyti jūsų automobiliui netinkančią detalę. Atkreipkite dėmesį, kad mūsų paieška rezultatus rodo tik tam tikram transporto priemonės tipui.
Alyvos ir skysčiai autodalys

Alyvos ir skysčiai autodalys — Top automobilių gamintojams
Alyvos ir skysčiai: dalys populiariausiems automobilių modeliams
Alyvos ir skysčiai autodalių - visa svarbi informacija apie darbo metodą, montavimą, diagnostiką ir tarnavimo terminą
Tepalai ir skysčiai yra naudojami daugelyje sistemų ir gali atlikti įvairias skirtingas funkcijas: gali varyti, sutepti, vėsinti ar valyti automobilio detales. Kai kurie iš jų vienu metu atlieka kelias funkcijas. Kad ir kur jie būtų naudojami, jų būklė daro tiesioginę įtaką visos sistemos veikimui.
Tepalų ir skysčių veikimo principas
Tepalai pirmiausia naudojami tepimo sistemoje, kad būtų galima išvengti kontaktuojančių detalių susidėvėjimo. Taipogi, pašalina anglies nuosėdas nuo jų paviršiaus, apsaugo detales nuo korozijos ir perduoda šilumą. Tepalai tokias pačias funkcijas atlieka ir mechaninėje transmisijoje, ir galinės ašies diferencialo sistemose bei kituose mechanizmuose.
Automatinėse pavarų dėžėse esantis transmisijos skystis naudojamas sukimo momentui paskirstyti tarp turbinos ir sukimo momento keitiklio rotoriaus. Turbina yra prijungta prie variklio smagračio, o sukimo momento keitiklio rotorius – prie transmisijos velenų. Transmisijos skystis, taipogi, vėsina, valo ir sutepa transmisijos komponentus.
Stabdžių sistemoje darbinis skystis perduoda spaudimą iš pedalo į ratų cilindrų stūmoklius arba stabdžių apkabą. Tepalai sankabos paleidimo sistemoje turi tą patį veikimo principą. Hidraulinio vairo stiprintuvo veikimo principas pagrįstas kai kurių komponentų gebėjimu atsispirti spaudimui ir perduoti jėgą tarp sistemų.
Pagrindinė aušinimo sistemoje naudojamo aušinimo skysčio funkcija yra perduoti šilumą iš įkaitusių komponentų. Aušinimo skystis turi savo ciklą: specialiais kanalais jis randa kelią į variklį, po to keliauja toliau prie radiatoriaus ir ten, vykstant šilumos mainų procesams, atvėsta.
Priekinio stiklo ir priekinių žibintų plovimo sistemose naudojamos medžiagos yra skirtos pašalinti nešvarumus nuo apdorotų paviršių.
Priežiūros patarimai
- Laiku pakeiskite tepalus ir skysčius. Jų eksploatavimo laikas yra ribotas. Net jeigu ir nesinaudojate savo automobiliu, po kurio laiko vis tiek būtina skysčius pakeisti.
- Kaskart keisdami darbinį skystį, pakeiskite ir filtrus. Priešingu atveju keisti skystį tiesiog yra nenaudinga, nes filtras sukaupia daug teršalų.
- Įsitikinkite, kad sistema yra nepralaidi orui, kadangi šis sukelia daugybę gedimų. Sutrikus sistemos vientisumui, gali atsirasti oro kamščiai. Kartu su oru gali patekti nešvarumai bei drėgmė. Tai sumažina sistemos efektyvumą.
- Venkite automatinės transmisijos praslydimo. Tai sukelia trinties plokštelių susidėvėjimą, ko pasekoje perkaista pavarų dėžė.
- Naudokite tik aukštos kokybės kurą. Priešingu atveju ant variklio detalių gali susikaupti anglies nuosėdos, o tepalas gali užsiteršti greičiau nei įprasta.
- Būkite atsargūs naudodami priedus. Būtinai įsitikinkite, kad jie yra suderinami su sistemoje naudojamais tarpikliais ir sandarikliais.
- Nemaišykite dviejų produktų su skirtingomis sudėtimis. Jie gali būti visiškai nesuderinami.
Pablogėjusių tepalų ir skysčių požymiai
Sistemos, kuriose naudojami skysčiai, efektyvumo sumažėjimas yra ženklas, kad produktai praranda savo savybes. Pavyzdžiui, turėsite panaudoti daugiau jėgos, kad galėtumėte eksploatuoti sankabos, stabdžių ir hidraulinę vairo stiprintuvo sistemas. Gali pasidaryti sunkiau paspausti pedalą ar pasukti vairą arba gali išaugti jų laisvo judėjimo eiga. Paprastai tai parodo, kad sistemoje yra oro kamščių arba terpėje padidėjo vandens koncentracija. Užterštas aušinimo skystis užkemša radiatoriaus kanalus, ko pasekoje gali perkaisti variklis. Kad tepalas jau susidėvėjęs parodo ant uždegimo žvakių atsiradusios anglies nuosėdos arba iš išmetimo vamzdžio sklindantys mėlynai pilki ar melsvi dūmai.
Darbinių savybių praradimo priežastys
Netinkamai naudojant transporto priemonę, tepalai ir skysčiai gali užsiteršti daug anksčiau negu tikėtasi. Pavyzdžiui, agresyvus vairavimo stilius, praslystantys ratai automatinę transmisiją turinčiose transporto priemonėse bei per didelės apkrovos gali sukelti greitesnį abrazyvinį komponentų susidėvėjimą bei leisti susidėvėjimo produktams kauptis toje terpėje.
Daugelyje chemikalų yra korozijos inhibitorių. Per laiką jie suyra, o jų koncentracija sumažėja. To pasekoje atsiranda komponentų korozija ir dėl to darbinis skystis užsiteršia korozijos produktais.
autodoc.lt: tik aukštos kokybės automobilių produktai
Mūsų internetinėje parduotuvėje galite įsigyti aukštos kokybės tepalų ir skysčių už labai nedidelę kainą. Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir pirmieji sužinokite apie būsimas mūsų siūlomas akcijas.
Top 15 geriausiai parduodamų prekių iš Alyvos ir skysčiai skyriaus
Rekomenduojamos atsarginės dalys iš Alyvos ir skysčiai skyriaus. Tai geriausiai parduodamos tinklapio prekės. Pirkite mūsų geriausiai parduodamas prekes arba atraskite kitus patrauklius pasiūlymus.







