Varančiojo veleno lankstusis šarnyras (granata) / varantieji velenai auto dalys

Varančiojo veleno lankstusis šarnyras (granata) / varantieji velenai autodalys už Top automobilių gamintojams
Varančiojo veleno lankstusis šarnyras (granata) / varantieji velenai autodalių - visa svarbi informacija apie darbo metodą, montavimą, diagnostiką ir tarnavimo terminą
Kardaniniai velenai ir CV jungtys yra elementai, kurie skirti sukimo momentą iš greičių dėžės perduoti į vairuojamuosius ratus. Šie komponentai užtikrina efektyviausią galios perdavimą nepaisant ratų sukimosi kampo.
Kardaninių velenų ir CV jungčių konstrukcija
Kardaniniai velenai – tai metaliniai strypai, abiejuose galuose turintys CV jungtis. Pastarosios yra sujungtos su velenu spaustukų pagalba ir yra pritvirtintos laikomuoju žiedu. Vidinė CV jungtis turi galvutę, kuri eina į pavarų dėžę. Išoriniame gale esanti galvutė pritvirtinta prie rato stebulės. CV jungčių apsaugos naudojamos apsaugoti jungtis nuo aplinkos poveikio ir užkirsti kelią tepalų nuotėkiui. Jos montuojamos specialiais spaustukais ant CV jungties išorinės atramos ir veleno.
CV jungtys gali būti rutulinio arba trikojo tipo. Pirmąjį tipą sudaro išorinis lizdas bei vidinis rutulinis bėgis, narvelis ir rutuliai. Lizdų ir bėgių lietimosi paviršiai turi specialius griovelius, kuriais išilgai juda rutuliai. Šie grioveliai leidžia lizdams ir bėgiams judėti skirtingomis plokštumomis.
Antro tipo konstrukciją sudaro tulpės formos pavidalo korpusas. Ant reduktoriaus išėjimo veleno pritvirtintas trikojis gali laisvai suktis jo viduje. Trikojo sijos turi pusrutulio formos ritinėlius, kurie adatinių rutulinių guolių pagalba gali suktis.
Priežiūros patarimai
- Patikrinkite CV jungties apsaugas ir įsitikinkite, kad spaustukai tinkamai priveržti kiekvienos automobilio apžiūros metu. Pažeistus komponentus reikia pakeisti nedelsiant.
- Norėdami juos įdiegti, turėtumėte įsigyti elastinių apsaugų ir kūgio rinkinį. Jų tvirtinimui nebūtina išardyti kardaninio veleno, kas yra ypatingai patogu, kai, pavyzdžiui, važiuojant apsauga susidėvi, o jūs neturite laiko ir tam reikiamos įrangos jas pakeisti.
- Važiuodami prastos kokybės keliais per didelius nelygumus pabandykite sulėtinti greitį. Smūgių sukeltos apkrovos turi neigiamą poveikį jungčių dalims.
- Jeigu keisdami jungties apsaugas išardote mechanizmą, tuomet išvalykite jo elementus ir gerai sutepkite. Naudokite tik tam tinkamus tepalus, priešingu atveju paviršiai gali per greitai susidėvėti.
- Nepradėkite važiuoti susukę ratus iki galo. Taip pat nereikėtų palikti savo automobilio taip priparkuoto.
Gedimo simptomai
Kai sugenda CV jungtys, automobilis pradeda drebėti, ypatingai greitėjimo metu. Jeigu sugedo trikojo rutuliai, bėgiai, lizdai ar guoliai, tuomet gali pasigirsti girgždėjimas, ypatingai manevruojant ir važiuojant prastos kokybės keliais. Sugedusią CV jungtį galima pamatyti ją apžiūrint. Kartais iš pažeistos vietos atsiranda tepalų nuotėkis, ko pasekoje prie jos prilimpa nešvarumai. Jeigu spaustukai yra atsilaisvinę, pastovaus greičio jungtis pradeda judėti aplink savo ašį.
Gedimo priežastys
Priešlaikinį CV jungties vidinių komponentų susidėvėjimą gali sukelti didelės apkrovos, atsiradusios važiuojant prastos kokybės keliais, grubus užvedimas ir stabdymas bei netinkamas transporto priemonės sureguliavimas (kai automobilio galia padidėja, tačiau transmisijos ir pakabos komponentai nėra sustiprinami). CV jungčių apsaugos sugenda dėl ilgalaikių nešvarumų, mechaninių pažeidimų ir drėgmės. Drėgmės patekimas į jungties vidų yra ypatingai pavojingas, kai tepalo sudėtyje yra molibdeno disulfido. Itin drėgnomis sąlygomis, šis greitai virsta abrazyvu, todėl kontaktuojantys paviršiai labai greitai susidėvi. Net ir nežymi smūgio jėga gali sulenkti kardaninį veleną.
Autodoc.lt: tik aukštos kokybės automobilių produktai
Mūsų internetinėje parduotuvėje galite įsigyti kardaninius velenus ir CV jungtis itin palankiomis kainomis. Jeigu jūsų užsakymo kaina atitinka tam tikrą sumą, tuomet prekes jums pristatysime nemokamai.