• Parduotuvė
  • PARTNERS
  • CLUB
Išbandyti premium paskyrą
0
Mano garažas
Pridėti mašiną
0
Prekės #62-9253
0,00 €
Pridėkite prekę į krepšelį norėdami atlikti pirkimą

Automobilio variklis

Kokią variklio alyvą geriau rinktis žiemą: „5w30“ ar „5w40“

Sutepimo sistema tiesiogiai veikia variklio veikimo trukmę. Prieš ateinant žiemai daugelis vairuotojų pradeda nerimauti, kokią alyvą jiems reikėtų rinktis, kad visiškai užtikrinti variklio apsaugą. Mes apžvelgsime dviejų populiariausių alyvos rūšių savybes: „5w30“ ir „5w40“, tam kad išsiaiškintume, kuri iš jų yra geriausia naudoti šaltuoju metų laiku.

Plačiau

Populiarūs variklių tipai Europoje pirmoje 2018 metų pusėje

Kokie variklių tipai buvo populiariausi ES ir EFTA šalyse per pirmą 2018-ųjų pusmetį?

Koks šių tipų procentinis santykis? Kokioje šalyje daugiausia automobilių, veikiančių nuo alternatyvių energijos šaltinių?

Mūsų naujas informacinis grafikas suteiks Jums atsakymus į šiuos klausimus.

Plačiau

Automobilių stabdžiai

Stabdžių diskų keitimo kaina

Stabdžių sistema – viena pagrindinių ir svarbiausių sistemų automobilyje. Turbūt ne vienas vairuotojas yra kada susidūręs su stabdymo sunkumais, ar bent jau pajutęs ar įtaręs, kad kažkaip veikia ne taip, kaip turėtų, Diagnozuoti problemą gali būti nelengva, kadangi stabdymo sistemą sudaro joje dalyvaujančių komponentų visuma ir jų tolygus darbas. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie stabdžių diskus ir jų keitimo kainą.

Plačiau

Automobilio stabdžių kaladėlių keitimas – kiek tai kainuoja ir kada jas keisti?

Niekam ne paslaptis, kad važiavimo komfortas tiesiogiai susijęs su automobilio būkle. Tad tikras automobilių entuziastas visada pasirūpins savo trasporto priemonės pasirengimu išvažiuoti į gatves. Vienas iš svarbiausių saugaus ir patogaus važiavimo aspektų yra stabdymas, juk kelyje esame atsakingi ne tik už save, bet ir už kitus eismo dalyvius. Tad šiame straipsnyje aptarsime kada reikėtų keisti stabdžių kaladėles ir kiek tai kainuoja. Važiuojam!

Plačiau

Naudingi patarimai

Kuro siurbliai: gedimo požymiai ir keitimo kaina

Jei vairuojate benzinu ar dyzelinu varomą automobilį, tuomet šis straipsnis kaip tik jums, kadangi beveik visose degalais varomose naujesnėse transporto priemonėse yra kuro siurblys. Kai kuriais atvejais jų gali būti net keli. Kuro siurblio paskirtis yra iš degalų bako tiekti degalus į variklį, tad jo svarba yra neginčytina. Šiame straipsnyje aptarsime kokie yra šio siurblio gedimo požymiai, priežastys ir pasekmės. Ir, žinoma, ką daryti jam sugedus.

Plačiau

Automobilio uždegimo ritė: kas tai, jos veikimas ir gedimo požymiai

Kiekvieną transporto priemonę sudaro daugybė dalių ir jų visuma, kurių dėka automobilis veikia. Didžioji jų dalis yra gerai užslėptos, mažos ar visai nematomos kol automobilis nepradedamas ardyti. Tad natūralu, kad būtent tokios dalys rečiau aplanko mūsų mintis. Vis dėlto, kiekviena jų atlieka nepaprastai svarbias funkcijas be kurių neapsieina nei vienas automobilis. Tą proga šiandien aptarsime uždegimo rites.

Plačiau

Populiarios autodalys

EGR vožtuvas: kas tai, kaip patikrinti veikimą ir gedimo požymiai

Su kiekvienais metais transporto priemonėms taikomi vis didesni reikalavimai susiję su aplinkos tausojimu. Vis daugiau kalbama apie išmetamuosius teršalus, kurie yra labai kenksmingi. Tam, kad teršalus būtų lengviau reguliuoti, o jų į aplinką patektų kuo mažiau, į transporto priemones diegiamas išmetamųjų dujų recirkuliacijos vožtuvas, dar kitaip vadinamas EGR. EGR (angl. exhaust gas recirculation) sugrąžina dalį (10-14 proc.) dujų atgal į įsiurbimo kolektorių. Tai reiškia, kad išmetamosios dujos patenka ne tiesiai į aplinką, o yra panaudojamos antra kartą. Patirtis rodo, kad ne visi vairuotojai supranta šios dalies paskirties, o kai kurie ryžtasi ir visai ją pašalinti. Kai kurie tai daro vedami taupymo tikslais. Tačiau svarbu paminėti, kad be vožtuvo automobilis neatitinka nustatytų reikalavimų ir techninės apžiūros nepraeis.

Plačiau

Kas yra pakaitinimo žvakė

Šiame straipsnyje dėmesį skiriame dyzeliu varomų automobilių vairuotojams, kadangi ši tema neįprastai aktuali. Tikriausiai ne vienas vairuotojas susidūrė su variklio paleidimo problemomis, ypač šaltuoju metu. Veikiausia ne viena mintis praskriejo kas galėtų būti sugedę, tačiau atsakymas gali būti labai paprastas – pakaitinimo žvakė. Tad šiame straipsnyje išsiaiškinsime kas yra pakaitinimo žvakė, kokias funkcijas atlieka, koks yra veikimo principas. Taip pat aptarsime, kokie požymiai išduoda, kad žvakė veikia netinkamai arba visai neveikia, ir kaip apsidrausti nuo gedimų ateityje.

Plačiau

Žodynas

Oro pagalvė

Oro pagalvė (saugumo oro pagalvė) yra pasyvios saugumo sistemos dalis, sukurta sumažinti sužeidimų riziką esant eismo įvykiui.

Plačiau

Steptronic

Steptronic yra rankinio pavarų perjungimo funkcija automatinėje pavarų dėžėje. Ją sukūrė vokiečių gamintojas ZF Friedrichshafen AG pagal BMW kompanijos projektą 1996 metais. Ją galima sutikti BMW, Mini, MG ir Rover automobiliuose. Pavarų dėžę galima valdyti selektoriaus svirtimi arba mygtukais, įrengtais ant vairo.

Plačiau

Naujienos

Metų automobiliu Europoje pripažintas Jaguar

Ženevoje buvo paskelbtas Metų automobilio konkurso nugalėtojas. 2019-ais juo tapo elektrinis krosoveris Jaguar I-Pace. Britų prekės ženklo automobiliui tai pirmasis apdovanojimas šiame konkurse.

Plačiau

Diagnostika

Infografika

Skirtingų sistemų aktyvacijos indikatoriai

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė elektroninių sistemų, kiekviena iš kurių turi savo indikatorius. Iš viso panašių indikatorių mašinoje daugiau kaip šimtas. Čia mes papasakojame apie juos išsamiau. Pradedame nuo įvairių sistemų įjungimo ir išjungimo žymėjimų.

Plačiau

Naujų parduotų automobilių skaičius per 20 metų

Mes paruošėme jums įdomų informacinį grafiką. Iš jo jūs galite sužinoti, kokiems kėbulų tipams pirmenybę teikė Vakarų Europos šalių gyventojai nuo 1998 iki 2017 metų. Pavyzdžiui, išryškėjo tokios tendencijos: Europoje sumažėjo naujų sedanų paklausa. Nauji automobiliai tokiame kėbule kasmet registruojami vis rečiau: jų procentas tarp pirmą kartą registruojamų lengvųjų automobilių per 20 metų nukrito nuo 76 iki 46.

Plačiau
Prenumeruoti mūsų naujienlaiškius

Norėdami gauti paskutines naujienas ir patarimus, įrašykite savo el. pašto adresą: