• Parduotuvė
  • CLUB
Išbandyti premium paskyrą
0
Mano garažas
Pridėti mašiną
0
Prekės #93-1349
0,00 €
Pridėkite prekę į krepšelį norėdami atlikti pirkimą

Automobilio variklis

Kokią variklio alyvą geriau rinktis žiemą: „5w30“ ar „5w40“

Sutepimo sistema tiesiogiai veikia variklio veikimo trukmę. Prieš ateinant žiemai daugelis vairuotojų pradeda nerimauti, kokią alyvą jiems reikėtų rinktis, kad visiškai užtikrinti variklio apsaugą. Mes apžvelgsime dviejų populiariausių alyvos rūšių savybes: „5w30“ ir „5w40“, tam kad išsiaiškintume, kuri iš jų yra geriausia naudoti šaltuoju metų laiku.

Plačiau

Populiarūs variklių tipai Europoje pirmoje 2018 metų pusėje

Kokie variklių tipai buvo populiariausi ES ir EFTA šalyse per pirmą 2018-ųjų pusmetį?

Koks šių tipų procentinis santykis? Kokioje šalyje daugiausia automobilių, veikiančių nuo alternatyvių energijos šaltinių?

Mūsų naujas informacinis grafikas suteiks Jums atsakymus į šiuos klausimus.

Plačiau

Automobilių stabdžiai

Stabdžių diskų keitimo kaina

Stabdžių sistema – viena pagrindinių ir svarbiausių sistemų automobilyje. Turbūt ne vienas vairuotojas yra kada susidūręs su stabdymo sunkumais, ar bent jau pajutęs ar įtaręs, kad kažkaip veikia ne taip, kaip turėtų, Diagnozuoti problemą gali būti nelengva, kadangi stabdymo sistemą sudaro joje dalyvaujančių komponentų visuma ir jų tolygus darbas. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie stabdžių diskus ir jų keitimo kainą.

Plačiau

Automobilio stabdžių kaladėlių keitimas – kiek tai kainuoja ir kada jas keisti?

Niekam ne paslaptis, kad važiavimo komfortas tiesiogiai susijęs su automobilio būkle. Tad tikras automobilių entuziastas visada pasirūpins savo trasporto priemonės pasirengimu išvažiuoti į gatves. Vienas iš svarbiausių saugaus ir patogaus važiavimo aspektų yra stabdymas, juk kelyje esame atsakingi ne tik už save, bet ir už kitus eismo dalyvius. Tad šiame straipsnyje aptarsime kada reikėtų keisti stabdžių kaladėles ir kiek tai kainuoja. Važiuojam!

Plačiau

Naudingi patarimai

Kuro siurbliai: gedimo požymiai ir keitimo kaina

Jei vairuojate benzinu ar dyzelinu varomą automobilį, tuomet šis straipsnis kaip tik jums, kadangi beveik visose degalais varomose naujesnėse transporto priemonėse yra kuro siurblys. Kai kuriais atvejais jų gali būti net keli. Kuro siurblio paskirtis yra iš degalų bako tiekti degalus į variklį, tad jo svarba yra neginčytina. Šiame straipsnyje aptarsime kokie yra šio siurblio gedimo požymiai, priežastys ir pasekmės. Ir, žinoma, ką daryti jam sugedus.

Plačiau

Automobilio uždegimo ritė: kas tai, jos veikimas ir gedimo požymiai

Kiekvieną transporto priemonę sudaro daugybė dalių ir jų visuma, kurių dėka automobilis veikia. Didžioji jų dalis yra gerai užslėptos, mažos ar visai nematomos kol automobilis nepradedamas ardyti. Tad natūralu, kad būtent tokios dalys rečiau aplanko mūsų mintis. Vis dėlto, kiekviena jų atlieka nepaprastai svarbias funkcijas be kurių neapsieina nei vienas automobilis. Tą proga šiandien aptarsime uždegimo rites.

Plačiau

Automobilių elektra

H7 vs H4: kuo skiriasi šios lemputės?

Artėjant tamsiajam metų sezonui kiekvienas vairuotojas turėtų susimąstyti ar jo automobilis pakankamai gerai apšviečia kelią. Važiuojant net apšviestomis gatvėmis matomumo gali pristigti, todėl reikia pasirūpinti geromis lemputėmis, juk nuo apšvietimo priklauso ir saugumas kelyje. Rinkoje galima rasti begalę įvairiausių lempučių, tačiau šiandien aptarsime H4 ir H7 tipo lemputes, bet išsiaiškinsime kuo jos skiriasi.

Plačiau

Populiarios autodalys

Kas yra pakaitinimo žvakė

Šiame straipsnyje dėmesį skiriame dyzeliu varomų automobilių vairuotojams, kadangi ši tema neįprastai aktuali. Tikriausiai ne vienas vairuotojas susidūrė su variklio paleidimo problemomis, ypač šaltuoju metu. Veikiausia ne viena mintis praskriejo kas galėtų būti sugedę, tačiau atsakymas gali būti labai paprastas – pakaitinimo žvakė. Tad šiame straipsnyje išsiaiškinsime kas yra pakaitinimo žvakė, kokias funkcijas atlieka, koks yra veikimo principas. Taip pat aptarsime, kokie požymiai išduoda, kad žvakė veikia netinkamai arba visai neveikia, ir kaip apsidrausti nuo gedimų ateityje.

Plačiau

Automobilio transmisija

Tiptronic

Tiptronic — užpatentuotas funkcijos pavadinimas, kuri suteikia vairuotojui galimybę rankiniu būdu valdyti automatinę pavarų perjungimo dėžę. Sistemą sukūrė kompanija Porsche 1990 metais ir iš pradžių buvo montuojama tik šio prekės ženklo automobiliuose. Dabar įvairius Tiptronic variantus galima sutikti tokių gamintojų modeliuose, kaip Audi, Volkswagen, Seat, Peugeot.

Plačiau

Manumatic

Manumatic — terminas, naudojamas automatinių, pusiau automatinių ir variatorinių dėžių su rankinio pavarų perjungimo funkciją apibūdinimui.

Plačiau

Žodynas

Oro pagalvė

Oro pagalvė (saugumo oro pagalvė) yra pasyvios saugumo sistemos dalis, sukurta sumažinti sužeidimų riziką esant eismo įvykiui.

Plačiau

Automobilio oro kondicionierius

Naujienos

AUTODOC nuolaidų kodai 2024

Yra daugybė būdų, kaip sutaupyti AUTODOC net ir nepanaudojus nuolaidos kodo. Jei nori gauti naujausią informaciją apie geriausius pasiūlymus, akcijas ir išskirtinius pasiūlymus, rekomenduojame prenumeruoti mūsų naujienlaiškį.

Plačiau

Pirmoji pasaulyje automatinė parkavimo paslauga atsidarė Vokietijoje

Ši paslauga teikiama Mercedes-Benz muziejuje Štutgarte. Tai bendras vokiškų kompanijų Daimler ir Bosch projektas. Automobiliai prisiparkuoja be jokios žmonių pagalbos: vairuotojui tereikia aktyvuoti procesą pasinaudojant tam skirta programėle. Susigrąžinti automobilį vairuotojai gali tokiu pačiu būdu.

Plačiau

Diagnostika

Infografika

VW Golf IV: stipriosios pusės

Volkswagen Golf IV - vienas iš populiariausių automobilių pasaulyje. Ši karta buvo išleista 1997 metais. Prieinami keturių tipų kėbulai: universalas, kabrioletas, trijų ir penkerių durų hečbekai. Pastarasis pasižymi daugybe privalumų, kuriuos įvertino daugelis savininkų iš Europos.

Plačiau
Prenumeruoti mūsų naujienlaiškius

Norėdami gauti paskutines naujienas ir patarimus, įrašykite savo el. pašto adresą: