Turinys
Automobilio stabdžių kaladėlių keitimas – kiek tai kainuoja ir kada jas keisti?
Niekam ne paslaptis, kad važiavimo komfortas tiesiogiai susijęs su automobilio būkle. Tad tikras automobilių entuziastas visada pasirūpins savo trasporto priemonės pasirengimu išvažiuoti į gatves. Vienas iš svarbiausių saugaus ir patogaus važiavimo aspektų yra stabdymas, juk kelyje esame atsakingi ne tik už save, bet ir už kitus eismo dalyvius. Tad šiame straipsnyje aptarsime kada reikėtų keisti stabdžių kaladėles ir kiek tai kainuoja. Važiuojam!
Stabdžių sistemos susidėvėjimo lygis priklauso nuo vairavimo stiliaus, automobilio eksploatavimo sąlygų, kitų komponentų nusidėvėjimo lygio ir daugelio kitų faktorių. Stabdžių sistema aktyviai dalyvauja važiuojant mieste, tad ramiai vairuojant ir „nedrąskant“ automobilio, kaladėles vertėtų pasikesti nuvažiavus 30-50 tūkstančių km. Tuo tarpu dinamiškesni miesto gatvių vairuotojai apie kaladėlių keitimą turėtų pagalvoti nuvažiavus 10-20 tūkstančių km. Važiuojant greitkeliu stabdyti tenka rečiau, tai reiškia, kad ramesnio vairavimo stiliaus mėgėjai kaladėles turėtų keisti nuvažiavus 50-80 tūkstančių km., o dinamikos mėgėjai – po 50 tūkstančių km. Taigi matome, kad komponentų keitimo intervalas yra labai individualus, tačiau tai tėra tik skaičiai. Svarbu suprasti automobilio siunčiamus signalus apie stabdžių sistemos būklę.
Kaip suprasti, kad reikia keisti stabdžių kaladėles?
Vienas iš akivaizdžiausių susidėvėjusių kaladėlių požymių yra garsas. Išgirdus nemalonų, metalo brūžinimo, girgždėjimo ar cypimo garsą sklindantį iš stabdžių sistemos, reikėtų tuojau pat susigriebti ir pasitikrinti kaladėles. Patikrinkite, ar stabdžių skystis neprateka. Taip pat atkreipkite dėmesį į stabdžių pedalą. Jei pasirodė, kad jis pernelyg minkštas, tai dar vienas požymis, kad stabdžių sistema neveikia kaip dera. Apie komponentų susidėvėjimą taip pat signalizuoja pailgėjes stabdymo kelias, pašaliniai garsai stabdant, automobilio nukrypimas nuo trajektorijos stabdant, stabdžių sistemos komponentų spalvos ir formos pasikeitimas.
Tačiau kai kuriuose automobiliuose padėti geriau suprasti kaladėlių susidevėjimo lygi gali nusidėvėjimo daviklis. Jo pagalba laiku suprasite kada laikas keisti stabdžių kaladėles ir išvengsite rimtesnių stabdžių sistemos problemų ar gedimų, kurie gali atsieiti brangiau nei pačios kaladėlės. Mūsų internetinėje parduotuvėje lengvai rasite kaladėlių nusidėvėjimo daviklį savo automobiliui. Daviklis jums kada laikas keisti komponentus, o jums nereikės nerimauti dėl kiekvieno išgirsto dunkstelėjimo – juk galbūt tai tebuvo akmuo pasitaikęs po ratais.
Kad geriau susipažintumėte su gedimo požymiais bei priežastimis, kviečiame paskaityti informatyvų straipsnį Stabdžių kaladėlių gedimai: požymiai ir priežastys.
Kokias stabdžių kaladėles pasirinkti?
Rinka mums siūlo begalę vienas už kitą geresnių produktų, tad neretas vairuotojas susiduria su sunkumais pasirenkant sau tinkamą. Svarbu nesiorientuoti tik į kainą. Brangiausias produktas ne visada yra geriausias, tačiau ir pigiausias produktas gali jus nuvilti greičiau nei tikėjotės. Kaladėlių kokybė priklauso nuo produkto sudėties. Pigiausi produktai neretai būna kieti ir gadinantys stabdžių diską automobiliui, tuo tarpu brangesnės kaladėlės nusidėvi greičiau, bet užtikrina geresnį sukibima su stabdžių disku ir yra labiau tausojančios automobilį. Kaladėlių pasirinkimas priklauso nuo jūsų vairavimo stiliaus ir aplinkos, paties automobilio, jūsų lūkesčių bei finansų. Todėl teks pasverti ir apsigalvoti efektyvumo, kokybes bei kainos santykį. Mūsų internetinėje parduotuvėje lengvai rasite tinkamus produktus konkrečiai savo automobiliui, beliks tik pasirinkti. Pavyzdžiui, Vokietijos įmonės gaminamos ATE stabdžių kaladėlės yra net 4 tipų: keramikinės, įvairių metalų lydinių, su ar be nusidėvėjimo indikatoriaus. Be to, susidūrus su sunkumais pasirenkant, visada galite pasikonsultuoti rūpimais klausimais per pokalbį internetu ar el. Paštu. Mūsų komanda visada pasirengusi padėti.
Svarbu paminėti, kad priekinės ir galinės kaladėlės dyla netolygiai. Todėl gali tekti keisti jas skirtingu laiko intervalu. Priekinės kaladėlės susidėvi kiek greičiau. Mūsų asortimente rasite galines ir priekines stabdžių kaladėles pagal savo automobilio modelį. Produktai turi skirtingas specifikacijas, pagaminti iš skirtingų medžiagų ir mišinių, o jų kainos varijuoja nuo ypač pigių iki brangesnių modelių. Tad esame įsitikinę, kad kiekvienas vairuotojas ras sau tinkamą produktą.
Stabdžių sistema yra kone svarbiausia sistema automobilyje, todėl ji visada turi būti nepriekaištinga. Nesunku suvokti, kad šios sistemos komponentai veikia išvien, todėl sugedus viem nukenčia ir kiti, todėl taip svarbu laiku pastebėti gedimą. Straipsnyje aptarėme, kokie požymiai signalizuoja apie stabdžių kaladėlių nusidėvėjimą. Žinoma, išvardyti požymiai nebūtinai reiškia konkrečiai šių dalių gedimus, tačiau atkreipti į jas dėmėsį privalu. Išsiaiškinome, kad kaladėlių pasirinkimas priklauso nuo daugelio aspektų, pradedant nuo vairavimo stiliaus ir baigiant automobilio specifikacijomis. Tai reiškia, kad sunku pasakyti kiek tai kainuoja, viskas labai individualu. Tačiau pateikėme nuorodas į mūsų internetinės parduotuvės produktus, kur kiekvienas vairuotojas gali pasirinkti sau tinkamas kaladėles už tenkinančią kainą. Svarbu atminti, kad pigiausi produktai nebūtinai tiks jūsų automobiliui ir norint išvengti žalos jūsų stabdžių sistemai, reikia visų pirma vadovautis detalių suderinamumu su jūsų transporto priemone. Blogiausiu atveju gali būti sugadinti kiti stabdžių sistemos komponentai, pavyzdžiui diskas. O kad nereikėtų krūpčiot išgirdus vieną kitą pašalinį garsą, siūlome nusidėvėjimo daviklį. Taip kur kas paprasčiau suprasti, kad būtent kaladėlės susidėvėjo ir jas metas keisti. Tikimės greitai ir patogiai rasite jums tinkamus produktus, o iškilus klausimams nedvejokite ir kreipkitės į mūsų komandą!
TOP produktai šia tema: