Turinys
Kada reikia keisti generatoriaus diržą: simptomai ir priežastys
KAS YRA GENERATORIAUS DIRŽAS?
Automobilio generatoriaus paskirtis - generuoti elektros energiją, kuris palaiko automobilio akumuliatoriaus įkrovą ir leidžia jam nuolat maitinti pagrindinius elektrinius automobilio komponentus. Jei to nebūtų, akumuliatorius greitai išsieikvotų, nes neturėtų pakankamai galios ilgą laiką tiekti elektros energiją visiems komponentams. Generatorius prie variklio tvirtinamas laikikliais ir varžtais. Jį suka alkūninio veleno mechanizmas ir diržas.
Anksčiau automobilių varikliuose buvo naudojami keli atskiri diržai, pvz., V formos diržai, skirti įvairiems variklio mazgams. Generatorius buvo varomas atskiru diržu, kuris apjuosdavo alkūninio veleno ir generatoriaus skriemulius. Šiuo metu daugumoje transporto priemonių vienas diržas, vadinamas pavaros diržu, suka kelis agregatus, įskaitant generatorių, vairo stiprintuvo siurblį, vandens siurblį, oro kondicionavimo sistemos bloką. Šie briaunuoti diržai suprojektuoti taip, kad išlaikytų kuo didesnį kontaktą su skriemuliais ir padidintų perduodamą galią. Jei diržas bus pažeistas, šie įrenginiai nustos veikti ir dėl to gali išsijungti automobilio pavaros sistema.
KADA KEISTI DIRŽĄ
V formos diržai paprastai tarnauja iki 4 metų arba 40 000 kilometrų, tačiau nauji pavaros diržai gali tarnauti daug ilgiau ir paprastai juos lengviau prižiūrėti. Vidutiniškai pavaros diržas gali tarnauti nuo 60 000 iki 100 000 kilometrų. Diržai, pagaminti iš etileno propileno dieno monomero (EPDM), yra patvaresni už standartinius ir gali būti naudojami maždaug 10 metų, kol juos reikės pakeisti.
Tačiau generatoriaus diržui senstant gali kilti keletas problemų. Pavyzdžiui, jis gali pradėti trūkinėti, dėvėtis, įtrūkti ar luptis, taip pat gali prarasti įtempimą ar persikreipti. Laiku pakeistas diržas - geriausias būdas išvengti sistemos išsijungimo automobiliui važiuojant keliu ir didelės žalos varomiesiems komponentams bei automobilio akumuliatoriui.
INA V formos rumbuotas diržas, komplektas
Patikr., ir jei reikia, pakeiskitelaisv. eig. generatorių
CONTITECH V formos rumbuoti diržai
2155mm, 6
CONTITECH V formos rumbuoti diržai
2271mm, 6
GATES V formos rumbuoti diržai
843mm, 4
CONTITECH V formos rumbuoti diržai
582mm, 4
GENERATORIAUS DIRŽO PROBLEMŲ PRIEŽASTYS
- Senėjimas. Tai yra dažniausia diržo keitimo priežastis, nes laikui bėgant diržas išsitempia ir susidėvi. Jei jis paliekamas per ilgai, gali atsirasti įtrūkimų.
- Pažeistas įtempiklis. Įtempiklis yra diržo įtempimo įtaisas, kuris saugo diržą nuo slydimo. Reikėtų patikrinti, ar nėra įtrūkimų požymių arba kontakto tarp įtempiklio svirties ir spyruoklės korpuso.
- Skysčių nuotėkis. Diržams gali turėti įtakos techniniai skysčiai, pavyzdžiui, aušinimo skystis, alyva ir vairo stiprintuvo skystis. Jie gaminami iš naftos, todėl gali pažeisti guminį komponento paviršių.
- Skriemulio persikreipimas. Jei pavaros skriemulys yra neteisingai sureguliuotas, diržas gali būti per daug įtemptas, dėl ko gali nutrūkti arba visiškai nuslysti.
- Sugedę / pažeisti guoliai. Dėl guolių pažeidimų diržas taip pat gali slysti ir perkaisti dėl per didelės trinties.
ATSILAISVINUSIO GENERATORIAUS DIRŽO SIMPTOMAI
Čia pateikiamas dažniausiai pasitaikančių simptomų sąrašas, padedantis nustatyti, kada diržą reikia keisti dėl kontakto ar įtempimo praradimo.
- Užsidega akumuliatoriaus įspėjamoji lemputė. Tai turėtų būti vienas iš pirmųjų svarbiausių įspėjamųjų ženklų, nors svarbu ištirti visas galimas priežastis.
- Automobilio žibintai pradeda mirgėti arba atrodo blankesni nei įprastai. Tai gali būti ir akumuliatoriaus, ir generatoriaus problemų požymis. Šviesos gali mirgėti kurį laiką, kol galiausiai nustos veikti dėl elektros energijos trūkumo.
- Iš variklio skyriaus sklinda garsus čirškesys arba girgždesys. Šie garsai atsiranda dėl padidėjusios trinties su skriemulio komponentais.
- Transporto priemonė dažnai praranda galią. Jei diržas per daug laisvas arba slysta, variklis gali prarasti galia arba užgęsti. Tai gali būti labai pavojinga, jei automobilis važiuoja judriu keliu ar greitkeliu.
- Automobilio akumuliatorius išsikrovė. Jei problema rimta, akumuliatorius negalės išlaikyti įkrovos ir netrukus po to, kai automobilis bus užvestas, gali išsikrauti.
AR GALIU PATS PAKEISTI GENERATORIAUS / PAVAROS DIRŽĄ?
Žinoma, galite. Jei turite tinkamų įrankių ir įgūdžių, šį komponentą galite pakeisti savarankiškai namuose. Tačiau jums taip pat reikės pakeisti kitas sugedusias ar susidėvėjusias dalis, pvz sumontuoti naujas dirzo itempiklis.
TOP produktai šia tema: