Plus
Išbandyti premium paskyrą
0   Prekės
#
0,00 €
Pridėkite prekę į krepšelį norėdami atlikti pirkimą

Kaip paruošti automobilį žiemai? Ekspertų patarimai

Prenumeruoti
MŪSŲ NAUJIENLAIŠKIUS

Norėdami gauti paskutines naujienas ir patarimus, įrašykite savo el. pašto adresą:

Šaltojo sezono metu automobilis ir jo sistemos reikalauja ypatingo dėmesio. Daugelis automobilių detalių ir sistemų dirba su papildoma apkrova, dėl kurios jos gali staiga sulūžti. Norėdami to išvengti, mes siūlome jums patarimus, kaip jūsų automobilį paruošti šaltajam sezonui.

Ką reikėtų patikrinti automobilyje prieš šaltąjį sezoną?

 1. Akumuliatorius. Dėl žymaus cheminių reakcijų sulėtėjimo šalčio metu, jo pajėgumas vidutiniškai sumažėja 20-50 %. Situacija dar labiau pablogėja, kai žiemos metu dėl daugelio automobilyje įjungtų įrenginių padidėja ir akumuliatoriaus apkrova. Variklio užvedimui reikia kelis kartus daugiau energijos. Sena baterija gali nesugebėti su tuo susidoroti. Todėl ir turėtumėte patikrinti akumuliatoriaus būklę autoservise. Tikriausiai jums reikės per naujo įkrauti akumuliatorių arba atlikti jo plokštelių desulfataciją. Jei baterija yra nusidėvėjusi, ją reikia pakeisti.

„AUTODOC“ patarimas. Mes rekomenduojame pasirinkti „AGM“ akumuliatorius su gelio elektrolitu. Jie yra aktyvesni esant žemai temperatūrai ir labiau atsparūs vibracijai. Prisiminkite: net ir naują bateriją žiemos metu reikia pakartotinai įkrauti naudojant specialų įkroviklį.

 1. Starteris ir kintamosios srovės generatorius. Jei starteris yra sugedęs, tuomet baterija gali išsikrauti greičiau. Nepakankamas generatoriaus veikimas sukelia nuolatinį akumuliatoriaus nepilną įkrovimą, kas sukelia aktyviosios masės skleidimą ir plokštelių sulfaciją.

„AUTODOC“ patarimas. Reguliariai patikrinkite generatoriaus diržą ir jo įtempimą. Girgždantis, nusidėvėjęs, riebaluotas arba neįtemptas diržas yra dažniausiai pasitaikančios akumuliatoriaus nepilno įkrovimo priežastys.

 1. Klimato kontrolės sistema. Jūsų komfortas už vairo priklauso nuo automobilio temperatūros. Įsitikinkite, kad šildytuvas ar klimato kontrolė veikia puikiai, kad jūs ir jūsų keleiviai nesušaltumėte automobilio salone. Tam reikia patikrinti, ar vamzdžiai nėra pažeisti, kad įsitikintumėte, jog siurblys ir kondensatorius gerai veikia, o oro aušintuvai ir radiatorius nėra užblokuoti. Geriausia, kad diagnozę atliktų patyrę specialistai.

„AUTODOC“ patarimas. Rekomenduojama pakeisti salono filtrą prieš prasidedant žiemos sezonui. Kai jis yra užsikimšęs, sutrikdoma oro cirkuliacija, o tai dažnai sukelia langų rasojimą. Ši problema yra ypač aktuali žiemos sezonui, kuomet vyrauja dideli temperatūros skirtumai.

 1. Durų sandarikliai. Jei jie yra susidėvėję, tuomet keleivių salone bus šalta ir šlapia. Didelė drėgmė gali sukelti automobilio koroziją. Be to, durys gali prišalti prie kėbulo apačios. Būtent todėl jūs turėtumėte pakeisti gumos elementus, jei pastebėjote, kad sandarikliai užsikimšę arba pažeisti, į keleivių saloną patenka šaltis ir aplinkiniai garsai, o važiuojant nelygiu keliu girgžda durys.

„AUTODOC“ patarimas. Retkarčiais sutepkite sandariklius specialiu silikoniniu tepalu, kad apsaugotumėte juos nuo temperatūros pokyčių, šalčio ir drėgmės.

 1. Kėbulo plokštės ir apačia. Temperatūros pokyčiai, ledą tirpdančios druskos, sniegas, purvas, vanduo daro žalingą poveikį automobilio kėbului ir pakabai. Pavasarį automobilio vietose, kur anksčiau buvo smulkių įtrūkimų ir įbrėžimų, galima rasti plačių korozijos paveiktų vietų. Todėl net ir nereikšmingi defektai tūrėtų būti sutvarkyti dar prieš ateinant šaltajam sezonui. Automobilio apačią reikėtų padengti specialia antikorozine medžiaga. Atsilupusių dažų vietas reikėtų perdažyti. Automobilio kėbului yra parduodami specialūs polimeriniai dažai. Jie ne tik leidžia paviršiui spindėti, bet ir sukuria apsauginę plėvelę.

„AUTODOC“ patarimas. Jei laikysite automobilį garaže, pasirūpinkite, kad vidinė temperatūra pernelyg nesiskirtų nuo aplinkos temperatūros – šiltomis sąlygomis ledą tirpdančios druskos greičiau reaguoja su automobilio danga.

 1. Langų valymo ir plovimo sistema. Žiemą automobilio langai yra linkę purvintis dėl nuolatinio sniego ir purvo. Būtent todėl priekinio stiklo valytuvai turi veikti puikiai. Patikrinkite, ar purkštukai nėra užsikimšę, įsitikinkite, kad valytuvų guminiai elementai nėra sukietėję ar pažeisti. Jei reikia, įpilkite antifrizo.

„AUTODOC“ patarimas. Šaltojo sezono metu geriau rinkitės žieminius priekinio stiklo valytuvus. Jų guminiai elementai pagaminti iš specialios vandeniui atsparios gumos, kuri nepraranda elastingumo esant minusinei oro temperatūrai. Jų metaliniai elementai keičiami plastikiniais, kurie yra daugiau atsparūs apledėjimui, arba turi specialią dangą. Kai kurie valytuvų modeliai turi įmontuotą kaitinimo elementą, kuris apsaugo detales nuo prišalimo prie priekinio stiklo.

 1. Pakaitinimo žvakės. Jų defektai gali sukelti variklio užvedimo problemas. Kartais išvis neįmanoma užvesti variklio.

„AUTODOC“ patarimas. Jeigu bent viena žvakė sugenda, labai tikėtina, kad ir kitos greitai nebeveiks. Todėl geriausia yra keisti jas ne po vieną, o visas iš karto.

Kokias detales reikėtų pakeisti nepriekaištingai?

 1. Padangos. Žiemą važiuoti vasarinėmis padangomis draudžiama. Todėl vasarines padangas turėtumėte pakeisti žieminėmis, kai vidutinė dienos temperatūra bent keletą dienų išlieka žemesnė nei 7 °C. Žieminės padangos pagamintos iš minkštesnio gumos mišinio, kuris išlieka elastingas esant žemai oro temperatūrai, o jų protektoriuje yra daugiau skersinių griovelių, atsakingų už sukibimą su slidžiu kelio paviršiumi.
 2. Tepalai. Dauguma automobilių cheminių medžiagų gamintojų pateikia tepalus, skirtus visiems sezonams. Tačiau jei transporto priemonė naudojama atšiauriomis sąlygomis, reikėtų pakeisti tepalus. Pavyzdžiui, „25W-40“ lipnumo klasės tepalai negali būti naudojami esant žemesnei nei -5 °C temperatūrai, „20W-40“ – žemesnei nei -10 °C. Tokie tepalai didelio šalčio metu tampa tankesni, o tai žymiai padidina variklio nusidėvėjimą jo užvedimo metu, starterio apkrovą ir degalų sunaudojimą.
 3. Dyzelinas. Vasarinis dyzelinas sutirštėja temperatūrai pasiekus -5 ° C. Jo negalima naudoti be išankstinio pašildymo. Dėl ypatingų sudedamųjų dalių, žieminiai degalai išlaiko savo skystą būseną -35 °C temperatūroje, o kai kurios rūšys – net ir -55 °C temperatūroje.

9 automobilių priedai ir priemonės, kurios, skubiai prireikus, gali jums padėti žiemą:

 1. Sniego ir ledo grandiklis bei šepetėlis. Su jo pagalba jūs galite lengvai nuvalyti apledėjusius langus ar visą automobilį nepažeisdami dažų sluoksnio ir nesuraižydami stiklo. Jei automobilį laikote lauke, tai yra būtinos turėti priemonės.

 1. Priemonės nuo rasojimo. Tai yra cheminės sudėties priemonės, kurios sukuria nematomą barjerą ant stiklo paviršiaus, taip neleisdamos susidaryti drėgmės kondensacijai.
 2. Skystas raktas. Tai yra speciali prasiskverbianti priemonė, kuri palengvina užšalusio užrakto atidarymą. Ji dažnai naudojama ir apledėjimo prevencijai.
 3. Semtuvas. Tai yra būtinas įrankis, kai jums reikia pašalinti sniegą iš po užstrigusio automobilio ratų. Bagažinėje rekomenduojama turėti dviejų tipų semtuvus – kvadratinį ir apvalų. Kvadratinis yra labai patogus valyti didelius sniego plotus, o apvalus reikalingas sniegui ir ledui pašalinti iš po automobilio dugno.

 1. Padangos traukimo kilimėliai. Jie pritvirtinami po ratais, kurie slysta ant sniego ar ledo paviršiaus, taip leisdami automobiliui judėti. 
 2. Sėdynių užvalkalai. Jie apsaugo apmušalą nuo nešvarumų, o taip pat sukuria papildomą oro sluoksnį, dėl kurio sėdynės jaučiasi šiltesnės, kai atsisėdate į automobilį. Mes taip pat rekomenduojame pirkti sėdynes su šildymo funkcija, kad būtų šilčiau ir patogiau vairuoti žiemos metu.
 3. Laidai akumuliatoriaus pakrovimui. Jeigu akumuliatorius išsikraus, jie padės jums užvesti variklį nuo kitos transporto priemonės. Reikėtų rinktis tokius, kurie turi storus laidus su dideliais aligatoriaus spaustukais, nes, jei grandinėje atsiranda net ir nereikšmingas pasipriešinimas, visa galia nukreipiama šildyti laidui, bet ne variklio paleidimui.

 1. Tempimo lynas. Jis padės jums ištraukti sniege įstrigusį automobilį.

 1. Ledo tirpikliai. Tai yra cheminių junginių medžiagos, kurios tirpdo ledą ir sniegą. Šie tirpikliai padeda pašalinti ledą prie įėjimo į garažą.

Išvada. Dėl sunkių eksploatavimo sąlygų dauguma defektų, kurie vasarą buvo nepastebimi, išryškėja žiemą. Kad išvengtumėte automobilio sistemų gedimo ypač netinkamu metu, kai užstrigsite kažkur labai atokiai, geriausia patikrinti automobilį dar prieš prasidedant šaltajam sezonui ir patartina tai padaryti autoservise. Jeigu visos jūsų automobilio detalės ir sistemos veikia puikiai, o bagažinėje turite atsarginių automobilio priedų ir priemonių, tuomet galite nesijaudinti ir saugiai važiuoti žiemos metu.