Plus
Išbandyti premium paskyrą
0   Prekės
#
0,00 €
Pridėkite prekę į krepšelį norėdami atlikti pirkimą

Kodėl dyzelinas praranda savo populiarumą Europoje?

Prenumeruoti
MŪSŲ NAUJIENLAIŠKIUS

Norėdami gauti paskutines naujienas ir patarimus, įrašykite savo el. pašto adresą:

Šiomis dienomis dyzelinių automobilių paklausa Europoje mažėja. Panašu, kad tokia tendencija išliks ir ateinančiais metais. Leiskite mums visa tai paaiškinti.

Dyzelinių automobilių pardavimo statistika Europoje

Europos automobilių gamintojų asociacijos duomenimis, 2018 m. ES valstybėse (išskyrus Maltą) parduota 15 158 874 automobiliai, kai tuo tarpu 2017 m. – 15 136 590 automobilių. Atitinkamai dyzelinių automobilių procentinė dalis buvo 35,9% ir 44%. Palyginti su praėjusiais metais jų paklausa sumažėjo 18,3%.

Britų mokslinių tyrimų agentūra „JATO“ taip pat užregistravo dyzelinio transporto sumažėjimą 18%. Pagal statistiką, kuri apėmė 27 Europos valstybes, 2018 m. parduota 5,59 mln. dyzelinių automobilių. Tai yra 36% visų keleivinių transporto priemonių ir mažiausias rodiklis nuo 2001 m., kuomet buvo parduota tik 5,44 mln. dyzelinių automobilių. Lyginant su 2011 m. mažėjimo tendencija ypač akivaizdi, nes šios transporto priemonės tuomet sudarė 55 % rinkos.

„JATO“ statistika parodo, kad dyzelinių automobilių populiarumas sumažėjo 20-yje iš 27 valstybių. Tuo tarpu jis ypač greitai mažėja Didžiojoje Britanijoje, Skandinavijoje ir Beniliukso Sąjungos valstybėse. Čia atitinkamai 2018 m. parduota 30%, 22% ir 22% mažiau tokių transporto priemonių negu 2017 m.

Valstybės, turinčios didžiausią ir mažiausią dyzelinių automobilių kiekį

„JATO“ duomenimis, 2018 m. dyzeliniai automobiliai Airijoje, Portugalijoje ir Italijoje vis dar užima daugiau kaip 50% rinkos. 2017 m. tokie automobiliai lyderiavo penkiose valstybėse: Airijoje, Portugalijoje, Italijoje, Liuksemburge ir Kroatijoje.

Mažiausiai naujų dyzelinių automobilių užregistruota Nyderlanduose ir Norvegijoje. Jie užima mažiau negu 20% visų pardavimų.

Dyzelinas – aukščiausios klasės automobilių gerbėjų pasirinkimas

Pagal „JATO“ statistiką, 8 iš 10 gamintojų, parduodančių daugiausiai dyzelinių automobilių, yra aukščiausios klasės automobilių gamintojai. Taigi, vairuotojai, perkantys „Audi“, „Mercedes“, „BMW“, „Volvo“, „Land Rover“, „Jeep“ ir kitokius automobilius, pirmenybę teikia būtent dyzeliniam kurui. Taip pat, mažas pardavimų augimas (nuo 44% iki 49%) užregistruotas dar trims gamintojams, įskaitant ir „DS“.

Kas sukelia dyzelinių variklių populiarumo mažėjimą?

  • Prasta reputacija. Tai lėmė žinomų automobilių pramonės koncernų sukelti skandalai. Jie automobiliuose pradėjo diegti specialią programinę įrangą ir klaidinti jutiklių duomenis, taip sumažindami tikslius kenksmingų išmetamųjų teršalų parodymus.
  • Transportavimo apribojimai. Pavyzdžiui, kai kurie Europos miestai kaip Hamburgas draudžia pagrindinėse gatvėse vairuoti automobilius, kurie neatitinka naujausio išmetamųjų teršalų standarto – „Euro 6“. Madrido, Paryžiaus, Atėnų, Diuseldorfo bei kitų miestų valdžios institucijos irgi paskelbė ketinimus įvesti panašius draudimus.
  • Galimas kai kurių valstybių atsisakymas naudoti vidaus degimo variklius. Norvegija, Didžioji Britanija, Nyderlandai, Prancūzija, Vokietija ir Indija planuoja pereiti prie elektrinių automobilių jau artimiausiais metais.
  • Aukšta kaina. Didelimokesčiai ir kai kurių valstybių valdžios institucijų padidintos dyzelino kainos, taip pat kaip padidėjusios dyzelinių automobilių kainos, skatina klientus laikui bėgant atsisakyti dyzelinių automobilių.
  • Elektrinių ir hibridinių automobilių populiarumas. Pagal „JATO“ statistiką, 2018 m. alternatyvių transporto priemonių pardavimai gerokai išaugo. Registruotų automobilių kiekis 27 Europos valstybėse siekė 944 800, kas sudaro 6,5% visos rinkos dalies. Šis kiekis 2008 m. siekė tik 0,5 %.

Išvada

Nepaisant populiarumo mažėjimo, dyzeliniai automobiliai vis dar parduodami Europos rinkoje. Nepaisant to, per ateinančius metus pardavimų rodikliai dar labiau sumažės. To priežastis yra ne tik prasta dyzelinių variklių reputacija, bet ir auganti elektrinių automobilių paklausa, kuri, pasak ekspertų, pašalins iš rinkos automobilius su vidaus degimo varikliais.