Plus
Išbandyti premium paskyrą
0   Prekės
#
0,00 €
Pridėkite prekę į krepšelį norėdami atlikti pirkimą

Patikrinkite variklį ant prietaisų skydelio: indikatoriaus aktyvavimo priežastys ir diagnostika

Prenumeruoti
MŪSŲ NAUJIENLAIŠKIUS

Norėdami gauti paskutines naujienas ir patarimus, įrašykite savo el. pašto adresą:

Check Engine yra indikatorius, kuris praneša apie variklio, arba susijusių sistemų, veikimo gedimus. Moderniuose automobiliuose jis praneša apie degimo sistemą arba automatinės pavarų dėžės gedimus, variklio rpm pasikeitimus tam tikru laiku ar degimo mišinio pasikeitimus ir t.t.

Normalaus veikimo rėžime, kai visos sistemos veikia normaliai, lemputė sumirksi jums įjungus degimo raktą ir turėtų išsijungti užkūrus variklį. Bet, jeigu lemputė nuolatos mirksi arba netikėtai pradeda mirksėti vairuojant, jums reikia pakeisti atitinkamas sistemas ir jutiklius. Kartais galite pašalinti gedimus ir patys. Bet, jeigu ėmėtės atitinkamų veiksmų ir Check Engine ir toliau praneša apie gedimą, jums prireiks profesionalų pagalbos.

9 priežastys kodėl mirksi Check Engine lemputė

1. Prastos kokybės degalų naudojimas. Tokiu atveju, Check Engine dažniausiai pradeda mirksėti iš karto pripylus kuro. Jūs galite išspręsti šią problemą tik rinkdamiesi geresnės kokybės degalus.

2. Degalų tiekimo sistemos suirimas. Kartais lemputė mirksi, kai, dėl kokių nors priežasčių, į kuro sistemą patenka oras, pavyzdžiui, jeigu dujų dangtelis nėra tvirtai uždarytas.

3. Alyvos lygio sumažėjimas. Jeigu gedimo indikatorius pasirodo tik prieš varikliui sušylant, sutepimo sistemoje gali būti pratekėjimas. Tokiu atveju, nuodugniai patikrinkite po variklio gaubtu esančią sistemą, tikrinkite ar nėra alyvos žymių, jeigu randate pratekėjimą - pašalinkite jį.

4. Degalų siurblio gedimas arba kuro filtro užsikišimas. Norint patikrinti jų veikimą, reikia patikrinti kuro tekėjimo sistemos slėgį su slėgio matuokliu. Jeigu slėgis yra mažesnis kaip 3 atmosferos, sugedę degalų tiekimo sistemos elementai turi būti sutvarkomi arba pakeičiami.

5. Kuro įpurškimo sistemos užteršimas svetimkūniais. Bendras kuro kiekio praradimas ties purkštukais daro neigiamą įtaką variklio veikimui, o tai nurodoma borto kompiuteryje. Tokiu atveju, sprendimas yra dalių išvalymas. Tai gali būti atliekama atskirai su specialiais priedais arba pasitelkus patikimus profesionalus.

6. Vieno iš cilindrų gedimas. Jūs galite patikrinti kibirkštį cilindre su multimetro pagalba ar specialiu kibirkšties matuokliu su pjezo elementu. Jeigu nėra kibirkšties, jums reikės atsargiai diagnozuoti visus komponentus, tokius kaip alkūninio veleno jutiklis, degimo modulis, ritė, skirstytuvas ir uždegimo žvakės, aukštos įtampos laidai ir variklio valdymo blokas.

7. Degimo žvakių gedimas. Apžiūrėkite jas. Alyvos arba degalų žymės sriegio vietoje, anglies užteršimas and uždegimo žvakių, tamsiai rudi arba geltoni plėmai ant elektrodo ir izoliatoriaus paviršiaus.

8. Deguonies jutiklio gedimas. Gana dažnai Check Engine dega būtent dėl šios priežasties. Kartais jutiklio gedimas gali pasižymėti fiziniais ženklais, tokiais kaip didelis dalelių ar suodžių kiekis ant paviršiaus. Sugedęs jutiklis turi būti pakeistas.

9. Katalizatoriaus gedimas. Vienas patikrinimo būdų yra pamatuoti galinį slėgį su matavimo prietaisu. Jis neturi viršyti 10 kPa laisvąja eiga ir 20 kPa ties 2500 rpm.

Kai privalote nustoti vairuoti Kartais

Check Engine lemputės mirksėjimas nėra kritiškai pavojingas. Tokiais atvejais, vairuotojas gali pasiekti artimiausią aptarnavimo tašką išsamesnei diagnostikai. Tačiau kartais važiuojant automobilyje su mirksinčia Check Engine lempute griežtai draudžiama.

Jums reikia nedelsiant sustabdyti automobilį jeigu:

 1. Viena iš papildomų lempučių dega kartu su Check Engine lempute:
  • variklio perkaitimas
  • išmetimo dujų valdymas
  • alyvos lygis
  • aušinimo skysčio lygis
 2. Pastebite šiuos ženklus:
  • variklis pradėjo vibruoti
  • rpm apsukos yra didelės važiuojant laisvąja eiga
  • automobilio salone jaučiate degėsių kvapą
 3. Variklio apsukos nepakyla aukščiau tam tikrų skaičių, kol lemputė mirksi.

Išvados

Jeigu važiuojant pradeda mirksėti Check Engine lemputė, sustabdykite automobilį ir u-gesinkite variklį. Tuomet atidarykite variklio gaubtą, patikrinkite, aukščiau paminėtų, sistemų veikimą ir pabandykite išspręsti problemą. Jeigu jūsų veiksmai bus nesėkmingi, ištirkite įspėjamosios lemputės degimo priežastis ir nuspręskite, jeigu verta judėti toliau. Pasiekite artimiausius aptarnavimo taškus, arba susisiekite su atitinkamu aptarnavimu pagalbai.

Bet kokiu atveju, Check Engine lemputės degimo nereikėtų ignoruoti. Tai ne tik pavojinga, bet taip pat gali atsieiti brangiu remontu. Skirkite reikiamą dėmesį signalams, spręskite mažas problemas laiku ir jūsų automobilis jums tarnaus dar ilgą laiką.