Plus
Išbandyti premium paskyrą
0   Prekės
#
0,00 €
Pridėkite prekę į krepšelį norėdami atlikti pirkimą

Vairo stiprintuvo skystis: kaip jį pasirinkti ir pakeisti?

Prenumeruoti
MŪSŲ NAUJIENLAIŠKIUS

Norėdami gauti paskutines naujienas ir patarimus, įrašykite savo el. pašto adresą:

Vairo stiprintuvas turėtų veikti visu automobilio eksploatacijos laikotarpiu, bet tik tokiu atveju, kai sistema veikia tinkamai ir nėra darbinių skysčių nuotėkio. Standartų neatitinkančios alyvos ar jos nesavalaikis pakeitimas yra dažniausios vairo stiprintuvo gedimo priežastys. Perskaitykite mūsų straipsnį norėdami sužinoti, kaip išvengti klaidų renkantis ir keičiant hidraulinį skystį.

Hidraulinio skysčio vairo stiprintuve kokybės pablogėjimo priežastys

Didžiulės vairo stiprintuvo apkrovos ir slėgio sistemoje sumažėjimas skatina priešlaikinį alyvos kokybės suprastėjimą. Mūsų ekspertai išskiria keturias pagrindines alyvos kokybės pablogėjimo priežastis:

 • perkaitimas;
 • per intensyvus vairo stiprintuvo naudojimas (agresyvaus vairavimo atveju);
 • automobilio vientisų dalių žala sistemai;
 • naudojamų skysčių neatitikimas automobilio techniniams reikalavimams.

Šiuolaikiniuose automobiliuose apsauginiai perdavimo vožtuvai yra naudojami apsaugoti sistemos komponentus nuo gedimų.

Kada pakeisti skystį variklio stiprintuvą

Daugelis automobilių gamintojų, įskaitant Mitsubishi, Volkswagen, Ford, rekomenduoja pakeisti skystį kartą į 1-2 metus arba kas kart pravažiavus 100 000 kilometrų. Šie požymiai gali parodyti būtinybę atlikti neplanuotą alyvos pakeitimą:

 • spalvos pasikeitimas, alyvos patamsėjimas;
 • jaučiamas degimo kvapas
 • vairo varžos padidėjimas;
 • nenormalūs garsai užvedus automobilį
 • skysčių nuotėkis.

Taip pat reikia pakeisti skystį jei buvo vykdomas siurblio ar kitų vairo stiprintuvo komponentų taisymas. Alyvos, kurios prarado savo originalias savybes ar yra netinkamos automobiliui, gali sugadinti siurblį ar rites bei paskatinti priešlaikinį sandarinimo elementų susidėvėjimą. Kai kuriose transporto priemonėse, kaip pavyzdžiui, Toyota Corolla, Subaru Impreza, ir beveik visose Volkswagen automobiliuose nėra galimybės pakeisti sandarinimo elementų. Jei jie sudyla, jūs turite sumontuoti naują vairo stiprintuvo sistemą.

Kaip pasirinkti vairo stiprintuvo skystį?

Yra keletas pagrindinių skysčių rūšių:
1. Mineraliniai. Jie yra sudaryti iš išvalytų naftos dalelių ir priedų, pagerinančių alyvos eksploatacines savybes. Be mažos kainos, pagrindinė mineralinių skysčių teigiama savybė yra ta, kad jie neturi neigiamo, agresyvaus poveikio guminiams elementams. Vis dėl to, jie turi trumpą eksploatacijos laiką ir turi polinkį į padidėjusį putojimą.

2. Pusiau sintetiniai. Jie susideda iš mineralinių ir sintetinių medžiagų. Mažesnis klampumo lygis, atsparumas putojimui ir geras tepalingumas yra šio skysčio pranašumai. Vis dėl to, pusiau sintetiniai skysčiai turi žalingą poveikį vairo stiprintuvo guminiams elementams.

3. Sintetiniai. Jų sudėtį daugiausiai sudaro polihidroksiliniai alkoholiai, poliesteriai, ir maža dalis labai išvalytų naftos dalelių. Siekiant sumažinti žalingą poveikį guminiams sandarikliams, specialūs priedai yra įmaišyti į sintetinių alyvų sudėtį. Sintetiniai skysčiai yra daug brangesni, bet turi puikias eksploatacines charakteristikas: atsparumas putojimui, žemas klampumas, galimybė dirbti ekstremaliomis temperatūromis ir ilgiausias eksploatavimo laikas.

Vairo stiprintuvo skysčio pakuotėje paprastai pateikiama informacija apie standartus, kuriuos skystis atitinka, ir nurodoma, kurių prekės ženklų automobiliuose jie gali būti naudojami.

Hidrauliniai skysčiai skiriasi ne tik savo sudėtimi ir eksploatacinėmis savybėmis, bet taip spalvomis. Patys dažniausi yra šie:

1. Raudoni. Šie skysčiai yra gaminami pagal General Motors automobilių grupės standartus kaip Dexron skysčiai. Juos gamina ir koncernas, ir trečiosios šalys pagal licenziją. Šie skysčiai yra naudojami Toyota, Nissan, Hyundai, Kia, Mazda ir General Motors automobiliuose.

2. Geltoni. Šie skysčiai yra daugiausiai skirti Mercedes-Benz prekės ženklo transporto priemonėms. Juos sukūrė Daimler koncernas, juos taip pat yra gamina kiti gamintojai pagal licenziją.

3. Žali. Žali skysčiai yra gaminami vokiečių bendrovėje Pentosin. Jie yra aktyviai naudojami Volkswagen, Ford, Bentley, BMW, Volvo automobiliuose, taip pat Daimler AG Group transporto priemonėse.

Vis dėl to, klaidinga pasirinkti variklio stiprintuvo alyvą vien tik pagal spalvą. Spalvos atitikimas ne visada reiškia sudėties tapatumą. Pavyzdžiui, Dexron skysčiai gali būti arba mineraliniai arba sintetiniai, nors jie turi tokią pat spalvą. Griežtai draudžiama sumaišyti mineralinius, sintetinius ir pusiau sintetinius skysčius vieną su kitu.

Pakeiskite varo stiprintuvo skystį pats

Kiekvienas gali pakeisti vairo stiprintuvo skystį. Šis procesas yra nesunkus ir trunka apie 30 minučių. Šiai procedūrai reiks didžiulio švirkšto, indo išleisti seną skystį ir apsauginių pirštinių.

Laikykitės šių žingsnių tokia seka:

 1. Pakelkite automobilio priekį naudodami domkratą ir pritvirtinkite jį.
 2. Naudodami švirkštą išpumpuokite seną skystį iš bako.
 3. Atjunkite grįžtamąją tekėjimo žarną ir padėkite ją į iš anksto paruoštą indą. Išleiskite alyvą.
 4. Supilkite naują skystį į sistemą.
 5. Užveskite automobilį ir palaukite, kol jis keletą kartų užges.
 6. Išleisdami seną alyvą, įpilkite naujos alyvos iki žymens, nurodyto variklio stiprintuvo skysčio bake ar lygio matuoklyje bako dangtelyje. Alyvą pildykite tol, kol naujas skystis pradės tekėti iš žarnos.
 7. Prijunkite žarną į vietą, užveskite variklį ir pasukite vairą į abi puses.
 8. Dar kartą, užpildykite skystį iki žymens.

Išvados

Pirkite tik aukštos kokybės alyvą, visada atsižvelkite į jūsų mašinos techninius reikalavimus, paisykite rekomendacijų pakeisti alyvą. Ramus vairavimo stilius, savalaikis skysčių pakeitimas ir jų pasirinkimo taisyklių laikymasis garantuoja, kad automobilio vairo stiprintuvas veiks ilgai ir patikimai.