• Parduotuvė
  • PARTNERS
  • CLUB
Išbandyti premium paskyrą
0
Mano garažas
Pridėti mašiną
0
Prekės #76-2756
0,00 €
Pridėkite prekę į krepšelį norėdami atlikti pirkimą

Visada jaukiam automobilio salonui: viskas apie oro kondicionierių gedimus

Mes jums papasakosime, kokios problemos gali iškilti naudojantis A/C (oro kondicionavimo sistema), kaip tas problemas išspręsti, ir svarbiausia, kaip jų išvengti.

Kaip veikia oro kondicionierius ir kodėl jis gali sugesti

Šios automobilio dalies tikslas nėra tik kondicionuoti orą salone. Oro kondicionierius taip pat valo, sausina orą ir užtikrina jo cirkuliaciją automobilio salone. Automobilių oro kondicionieriai, priešingai nei buitiniai kondicionieriai, yra prijungti prie automobilio variklio. Kai transporto priemonė yra vairuojama reguliariai, šiems kondicionieriams daro neigiamą poveikį išoriniai faktoriai. Temperatūrų pokyčiai ir pastovios vibracijos gali privesti prie oro kondicionavimo sistemos atskirų sudedamųjų dalių gedimo.

Norint suprasti sistemos netinkamo veikimo priežastis, pirmas žingsnis yra susipažinti su šios sistemos struktūra.

Automobilio oro kondicionieriaus dizainas

A/C (oro kondicionavimo sistemos) veikimas yra paremtas aušinimo cirkuliacija uždaroje sistemoje: oro kondicionavimo sistema orą iš skysčio paverčia į dujas, šio proceso metu sugerdama šilumą. Automobilių oro kondicionierius sudaro šie komponentai:

  • Kompresorius. Jis suslegia aušinimo dujas, todėl šios dujos gali cirkuliuoti sistemoje.
  • Elektromagnetinė sankaba. Ji yra tiesiogiai atsakinga už kompresoriaus darbą.
  • Kondicionierius. Jis atvėsina aušinimo medžiagas oro srove, kuri atsiranda sukantis ventiliatoriui automobiliui važiuojant.
  • Filtrų džiovintuvai. Imtuvas išlygina aušinimo medžiagų srovės nepastovumus, o džiovintuvas sugeria drėgmę iš vėsinimo medžiagų.
  • Šiluminis plėtimosi vožtuvas. Jis priima vėdinimo medžiagas garintuve ir valdo šių medžiagų tiekimo greitį priklausomai nuo temperatūros garintuvo išleidimo angoje.
  • Garintuvas. Jis vėdina orą.

Kai kurie oro kondicionieriai vietoj šiluminių plėtimosi vožtuvų yra aprūpinti atvirais vamzdžiais. Į jų sandarą taip pat įtraukiami ir akumuliatoriai-džiovintuvai. Akumuliatorius veikia kaip aušinamojo skysčio rezervuaras.

 

Dažniausi automobilių oro kondicionierių gedimai

Sistemos elementų užteršimas. Didelis kondensatoriaus užteršimas sukelia jo perkaitimą, dėl kurio padidėja slėgis sistemoje. Oro kondicionierius šiuo atveju nedirbs: oras automobilio salone nebus vėdinamas. Jei oro kondicionieriaus komponentai yra užteršti, juos reikia nedelsiant išvalyti. Nemalonus kvapas automobilio salone veikiant oro kondicionieriui gali reikšti, kad salono filtras yra užterštas. Filtras yra keičiamas ir turėtų būti pakeistas numatytu laiku. Yra rekomenduoja pakeisti salono filtrą kas kart pravažiavus 20 000 kilometrų. Dauguma automobilių savininkų keičia jį daug dažniau – pravažiavę 10 000-15 000 kilometrų, arba apytikriai kas šešis mėnesius.

Vientisų dalių gedimai sistemoje ir aušinamojo skysčio nuotėkis. Galite įtarti šį gedimą, jei netikėtai sutriko oro kondicionieriaus funkcija ir pastebėjote alyvos pėdsakus kompresoriaus paviršiuje ar kitose sistemos komponentuose. Šis gedimas gali būti įtakotas jėgos poveikio, pavyzdžiui, įvykus automobilio avarijai, ar pasibaigus sandarinimo elementų eksploatacijos laikui. Norint išspręsti šią problemą, sugedę komponentai turėtų būti pakeisti naujais. Sistemą taip pat reikėtų papildyti aušinamuoju skysčiu.

Kompresoriaus užsikirtimas.

Dažniausiai pasitaikantys šio gedimo požymiai yra nenormalus kompresoriaus ūžesys, alyvos likučiai šios detalės paviršiuje. Kai kuriais atvejais gali nepavykti užvesti variklio. Komponento užsikirtimą gali lemti dėl jo susidėvėjimas ar nepakankamas alyvos lygis sistemoje. Tokio gedimo atveju kompresorius turi būti pakeistas nauju.

Šiluminio plėtimosi vožtuvo nepastovus veikimas. Sugedus vožtuvui, kondicionuojant orą automobilyje atvėsintas oras pasiekia automobilio saloną su pertrūkiais, ir šis įtaisas gali pats išsijungti. Be to, šis gedimas sukelia garintuvo žarnų užšalimą. Šiluminis plėtimosi vožtuvas gali netinkamai veikti dėl mechaninio pažeidimo ar neteisingo šios dalies sureguliavimo ir dėl vidinio sistemos užsiteršimo. Gedimo atveju, šios dalies dažniausiai nepavyksta pakeisti ir reikia įsigyti naują dalį.

Sugedęs kondensatorius. Pagrindinis šio gedimo požymis, kai oro kondicionierius neįsijungia arba netikėtai išsijungia, kai automobilis važiuoja nedideliu greičiu. Pati dažniausia kondensatoriaus gedimo priežastis yra dalių ir kondicionavimo sistemos pagrindinių linijų tarša. Šio gedimo atveju kondensatorių ir jungiamuosius elementus reikia nedelsiant išvalyti. Kitu atveju, netinkamai veikiant kondensatoriui gali padidėti slėgis oro kondicionavimo sistemoje.

Garintuvo gedimas. Automobilio salone aptikus vandens nuotėkį bei užuodus nemalonų kvapą galima įtarti garintuvo gedimą. Garintuvo gedimo priežastys yra drėgmės drenavimo vamzdžio užteršimas ir užsikimšimas. Pastarojo išvalymas išspręs šią problemą. Garintuvo korozijos (surūdijimo) atveju jį reikia pakeisti nauju.

Atkreipkite dėmesį! Tiek remontas, tiek pakartotinis oro kondicionieriaus papildymas reikalauja specialių įgūdžių, įrankių ir prietaisų. Prieš atliekant šiuos darbus privaloma atlikti specialius apmokymus. Dėl to rekomenduojame patikėti šiuos darbus atlikti tik specialistams!

Kaip išvengti A/C (oro kondicionavimo sistemos) gedimo

Daugelio automobilio komponentų, įskaitant oro kondicionierių, gedimų yra paprasčiau išvengti, nei juos šalinti. Norint išvengti remonto ar siekiant maksimaliai padidinti automobilio oro kondicionieriaus eksploatacijos laiką, jums reikia laikytis šių paprastų taisyklių:

  • Neatsižvelgiant į metų laiką, reguliariai įjunkite oro kondicionierių. Vieno ar dviejų kartų per savaitę po 10-15 minučių visiškai pakaks.
  • Šaltuoju metų laiku pašildykite mašinos saloną prieš įjungdami oro kondicionierių.
  • Atidžiai nuplaukite ir išpūskite kondensatorių automobilio plovimo metu.
  • Net jei nepastebite jokių gedimo požymių, papildykite oro kondicionierių kas 1-2 metai.

Išvados

Užpildant oro kondicionierių aušinimo medžiagomis ir alyva, bei keičiant nusidėvėjusius elementus, jūs turėtumėte teikti pirmenybę detalėms ir prietaisams, kuriuos pagamino patikimi gamintojai. Apsipirkite patikimoje internetinėje parduotuvėje, kuri užtikrina savo produktų kokybę. Eksploatuoti oro kondicionierių reikėtų vadovaujantis automobilio techniniuose dokumentuose nurodytais reikalavimais. Laikantis šių nesudėtingų taisyklių, ši automobilio dalis jums tarnaus ilgai!

TOP produktai šia tema:

Populiarūs skelbimai

Prenumeruoti mūsų naujienlaiškius

Norėdami gauti paskutines naujienas ir patarimus, įrašykite savo el. pašto adresą: