Plus
Išbandyti premium paskyrą
0   Prekės
#
0,00 €
Pridėkite prekę į krepšelį norėdami atlikti pirkimą

Pirmoji pasaulyje automatinė parkavimo paslauga atsidarė Vokietijoje

Prenumeruoti
MŪSŲ NAUJIENLAIŠKIUS

Norėdami gauti paskutines naujienas ir patarimus, įrašykite savo el. pašto adresą:

Ši paslauga teikiama Mercedes-Benz muziejuje Štutgarte. Tai bendras vokiškų kompanijų Daimler ir Bosch projektas. Automobiliai prisiparkuoja be jokios žmonių pagalbos: vairuotojui tereikia aktyvuoti procesą pasinaudojant tam skirta programėle. Susigrąžinti automobilį vairuotojai gali tokiu pačiu būdu.

Ši technologija suderinama su naujausiais Mercedes-Benz E-klasės W213 modeliais, kuriuose yra reikiama įranga nuotoliniam valdymui. Parkavimo garaže yra daugybė daviklių, kurie stebi aplinką ir perduoda duomenis imtuvui, sumontuotam automobilyje. Tai reiškia, kad aptikus kliūti, automobilis nedelsiant sustoja. Pasak ekspertų, automatinis automobilių parkavimas gali aptarnauti 20% automobilių, negu įprasta paslauga, kadangi sistema juos sustato visai šalia vienas kito, išvengiant susidūrimo tikimybės.

Ši technologija turi daug panašumų su naudojama bepilotėse transporto priemonėse. Pastaraisiais metais, šiuos sprendimus gamino ir tobulino daugybė automobilių gamintojų, įskaitant Daimler, BMW, General Motors, Volvo ir kitus. Jie visi turi bendra tikslą: suteikti vairavimo procesui visišką autonomiją. Automatinis parkavimas yra puikus būdas saugiai tai panaudoti. Visų pirmą, garaže galima sumontuoti gausybę daviklių ir kamerų, taip pat jį galima adaptuoti itin praktiškoms parkavimo sąlygoms. Antra, vibracijų ir aplinkos faktorių nebuvimas reiškia, kad įrenginių nuskaitoma informacija bus tikslesnė.