Stabdžių sistema auto dalys
Būtinai pasirinkite automobilį, kitaip rizikuosite įsigyti jūsų automobiliui netinkančią detalę. Atkreipkite dėmesį, kad mūsų paieška rezultatus rodo tik tam tikram transporto priemonės tipui.
Stabdžių sistema autodalys
Stabdžiai autodalys — Top automobilių gamintojams
Stabdžiai: dalys populiariausiems automobilių modeliams
Stabdžių dalys autodalių - visa svarbi informacija apie darbo metodą, montavimą, diagnostiką ir tarnavimo terminą
Stabdžių sistemą sudaro keletas komponentų, skirtų užtikrinti kontroliuojamą transporto priemonės sustojimą tam tikru metu. Ji taipogi naudojama siekiant išvengti automobilio nuriedėjimo, kuomet vairuotojui reikia priparkuoti jį ant šlaito.
Stabdžių sistemos dizainas
Išskiriama keletas stabdžių sistemos tipų. Šiuo metu labiausiai paplitęs išdėstymas – hidraulinė sistema su diskiniais stabdžiais. Jos pagrindiniai elementai yra tokie:
- Pedalas – jo paspaudimu vairuotojas valdo sistemą.
- Stabdžių stiprintuvas – jis kelis kartus padidina pedalą veikiančią jėgą, kad sistema veiktų efektyviai.
- Pagrindinis stabdžių cilindras – sukuria slėgį, kuris reikalingas daugelio įjungimo mechanizmų veikimui.
- Žarnos ir vamzdžiai – užtikrina, kad į cilindrus būtų tiekiamas darbinis skystis.
- Stūmokliai – skysčio slėgis išstumia juos iš cilindrų ir tokiu būdu jie prispaudžia stabdžių kaladėles prie diskų.
- Apkaba – naudojama kaip stūmoklių ir trinkelių korpusas. Slankiojančiuose komponentuose apkabos kronšteinas prispaudžia vieną iš trinkelių prie disko.
- Trinkelės – tai yra trinties porų elementai, turintys trinties paviršių. Vairuotojui nuspaudus stabdžių pedalą, trinkelės prispaudžiamos prie stabdžių disko. Tarp jų atsiradusi trinties jėga sustabdo rato sukimąsi.
- Diskai – antrasis trinties porų elementas. Jie sumontuoti ant rato stebulės ir sukasi kartu su ja.
Būgniniuose stabdžiuose stabdžių trinkelės kartu su ratų stabdžių cilindru yra sumontuotos būgno viduje. Paspaudus pedalą, stabdžių skysčio slėgis išstumia rato cilindro stūmoklius. Šie įveikia pasipriešinimą, sukurtą grįžtamųjų spyruoklių ir prispaudžia stabdžių trinkeles prie vidinio būgno paviršiaus.
Stovėjimo stabdžių sistemose hidraulinę pavarą keičia sumontuotas trosas.
Patarimai prižiūrint sistemą
- Skystį keiskite kartą per 2-3 metus. Jis sugeria drėgmę pro guminėse žarnose esančias poras. Per laiką vandens koncentracija stabdžių skystyje padidėja ir jo virimo temperatūra smarkiai sumažėja. Jeigu skystis užverda, sistemoje atsiranda oro kamščiai, kurie smarkiai sumažina jos efektyvumą.
- Žarnas keiskite kas penkerius metus. Guma bei kiti polimerai, iš kurių jos pagamintos, per laiką susidėvi ir praranda savo elastingumą. To pasekoje sistemoje susidaręs aukštas slėgis yra neutralizuotas per didelio žarnų pločio. Likusio slėgio neužtenka norint pajudinti trinkeles ar kaladėles ir prispausti jas prie disko ar būgno.
- Reguliariai tikrinkite diskų ir trinkelių storį. Prireikus, komponentus pakeiskite. Susidėvėjęs diskas net gali įtrūkti, o nusidėvėjus trinties pamušalui nebeįmanoma pasiekti reikiamo trinties lygio.
- Sutepkite apkabos kreipiamuosius kaiščius ir laikas nuo laiko pakeiskite sandarinimo elementus. Tokiu būdu užkirsite kelią sistemos užstrigimui bei netolygiam trinkelių susidėvėjimui.
- Naudokite apsauginius skydus nuo cypimo. Jie padės išvengti cypimo garso, o ir stabdymas bus patogesnis.
Gedimo simptomai
Užsidegus stabdžių skysčio įspėjamajai lemputei, reiškia, kad kai kuriuose stabdžių sistemos komponentuose atsirado nuotėkis. To pasekoje, priparkavus automobilį ilgesniam laikui, dažniausiai aplink jo ratus galima pastebėti gintarinės spalvos, geltonas, rožines, pilkas, mėlynas arba violetinės spalvos purvo dėmes. Automobilis dažnai gali slinktis į vieną pusę, o tai jau yra užstrigusios apkabos požymis. Panašūs simptomai pasirodo tepalams patekus ant trinkelių, taipogi, padidėjus pedalo eigai arba atsiradus mažam jo pasipriešinimui, parodo, kad sistemoje yra oro.
Gedimo priežastys
Dažniausiai šios problemos pasireiškia tuomet, kai vairuotojas pamiršta laiku pakeisti stabdžių sistemos komponentus. Pavyzdžiui, užstrigusi apkaba gali netolygiai susidėvėti ir tokiu būdu sugadinti stabdžių diską. Susidėvėję sandarikliai ir žarnos praranda savo elastingumą ir sutrūkinėja, todėl sistemoje atsiranda nuotėkiai. Susidėvėjusios kreipiamųjų kaiščių apsaugos dažnai sukelia nešvarumų ir drėgmės patekimą ant kontaktuojančių detalių, kas gali sukelti koroziją ir užsikirtimą. Agresyvus vairavimas gali sukelti disko deformaciją.
autodoc.lt: tik aukštos kokybės automobilių produktai
Mūsų internetinėje parduotuvėje visuomet galite įsigyti aukštos kokybės stabdžių sistemos komponentų už itin prieinamą kainą. Mūsų kataloge rasite produktų iš žymiausių gamintojų įsigysite juos geriausiais pasiūlymais.
Stabdžiai autodalių keitimas: Remonto videoinstrukcija
Top 15 geriausiai parduodamų prekių iš Stabdžių sistema skyriaus
Rekomenduojamos atsarginės dalys iš Stabdžiai skyriaus. Tai geriausiai parduodamos tinklapio prekės. Pirkite mūsų geriausiai parduodamas prekes arba atraskite kitus patrauklius pasiūlymus.