Oro kondicionavimas auto dalys
Būtinai pasirinkite automobilį, kitaip rizikuosite įsigyti jūsų automobiliui netinkančią detalę. Atkreipkite dėmesį, kad mūsų paieška rezultatus rodo tik tam tikram transporto priemonės tipui.
Oro kondicionavimas autodalys

Oro kondicionavimas autodalys — Top automobilių gamintojams
Oro kondicionavimas: dalys populiariausiems automobilių modeliams
Oro kondicionavimas autodalių - visa svarbi informacija apie darbo metodą, montavimą, diagnostiką ir tarnavimo terminą
Oro kondicionavimo sistema yra naudojama oro aušinimui automobilio viduje. Ši sistema užtikrina komfortą transporto priemonės viduje, nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros.
Oro kondicionavimo sistemos konstrukcija
Automobilio oro kondicionierius pagamintas iš oro nepraleidžiančios sistemos, kurioje cirkuliuoja aušinimo medžiaga. Kai ši medžiaga suspaudžiama į skystą būsena, tuomet ji kuria šilumą, o kai išsiplečia į dujinę būseną – ją absorbuoja. Aušinimo medžiaga yra suspausta kompresoriaus. Šis yra maitinamas variklio alkūniniu velenu, elektromagnetine sankaba ar nuosavu elektros varikliu.
Įjungus oro kondicionierių, kompresorius suspaudžia aušinimo medžiagą ir ši įkaista iki 80-90 °C. Po to medžiaga nukreipiama į kondensatorių, kur teka priešpriešinis oras arba pučia ventiliatorius. Dėka šių temperatūros svyravimų vyksta kondensacijos procesas ir aušinimo medžiaga pereina per džiovintuvą, virsdama skysčiu, iš kurio yra pašalinama drėgmė ir nešvarumai. Vėliau aušinimo priemonė pereina pro termostatinį valdymo vožtuvą, kur patenka į žemo slėgio vamzdyną, o po to į garintuvą, kur atvėsta prieš pereidama į dujinę struktūrą. Priešais garintuvą sumontuotas ventiliatorius, kuris paskirsto atvėsintą orą automobilio salone. Po to, aušinimo medžiaga sugrįžta į kompresorių.
Visų šių komponentų veikimą kontroliuoja jutikliai ir valdymo blokai.
Patarimai prižiūrint sistemą
- Visuomet palaikykite švarą variklio skyriuje. Retkarčiais nuo kondensatoriaus nuvalykite nešvarumus, dulkes ir kitus teršalus. Pašalinkite nuo jo visas susikaupusias druskos nuosėdas.
- Įsitikinkite, kad vamzdeliai yra tvirtai pritvirtinti. Jeigu matote, kad jie yra atsilaisvinę, tuomet priveržkite jų tvirtinimo elementus.
- Nepamirškite reguliariai atlikti oro kondicionieriaus techninę priežiūrą. Neignoruokite aušinimo medžiagos užpildymo rekomendacijų: ši medžiaga yra linkusi išgaruoti per žarnų poras, todėl su laiku aušinimo medžiagos kiekis oro kondicionavimo sistemoje sumažėja.
- Žiemos metu įjunkite sistemą, naudodami tai kaip prevencinę priemonę. Taip užtikrinsite sistemos vidinių komponentų sutepimą, apsaugosite ją nuo išsausėjimo ir korozijos. Užtenka palaikyti sistemą įjungtą apie 15 minučių. Taipogi, atkreipkite dėmesį, kad šią procedūrą derėtų atlikti šiltoje patalpoje, pavyzdžiui, garaže ar uždengtoje parkavimo vietoje ir pan.
- Du kartus per metus išvalykite garintuvą ir pakeiskite salono filtrą.
- Jeigu karštuoju metų laiku automobilį ilgą laiką palikote priešais saulę, tuomet pirmiausia išvėdinkite saloną prieš įjungdami kondicionierių. Tai sumažins kompresoriaus apkrovą bei riziką susirgti.
- Nepildykite oro kondicionavimo sistemos patys. Neturint tinkamų įrankių neįmanoma sistemoje valdyti slėgio. Aušinimo medžiagos perteklius yra labai pavojingas, nes gali sukelti hidraulinį smūgį ir sugadinti kompresorių.
- Kai įjungiate sistemą, uždarykite visus langus. Šiltam orui nuolat patenkant į automobilį, visi oro kondicionavimo sistemos komponentai susidėvi per greitai.
Gedimo simptomai
Kuomet iš kompresoriaus pasigirsta garsai ir dūzgimas, kai oro kondicionierius yra įjungtas arba išjungtas, reiškia, kad susidėvėjo skriemulio guolis. Tačiau jeigu triukšmas pasigirsta tik variklio veikimo metu, tuomet greičiausiai sugedęs yra pats kompresorius. Tokiu atveju jį reikia pakeisti. Aušinimo efektyvumo sumažėjimas, taipogi baltos putos patikrinimo lange (jei tokių yra) parodo, kad sistemoje atsirado nuotėkis. Jeigu kondensatorius yra užterštas, tuomet sistema gali išsijungti pati. Taip pat atsitinka, kai užsikemša termostatinis valdymo vožtuvas. Tuo pačiu metu garintuvo vamzdeliai gali pasidengti ledu, o šalto oro tiekimas gali nutrūkti. Panašios problemos pasireiškia ir sugedus slėgio jutikliui.
Gedimo priežastys
Kompresoriaus bei kitų komponentų nusidėvėjimą dažniausiai lemia tepalų trūkumas. Taip atsitinka, kai sumažėja aušinimo medžiagos kiekis arba sistema ilgą laiką būna nenaudojama. Todėl oro kondicionierius turi būti įjungiamas bent kartą per savaitę. Atsiradus filtro-džiovintuvo gedimui, radiatorių ir šildytuvą gali sugadinti korozija, jeigu šis komponentas nebuvo pakeistas sistemos slėgio mažinimo metu.
autodoc.lt: tik aukštos kokybės automobilių produktai
Mūsų internetinėje parduotuvėje galite įsigyti oro kondicionavimo detalių už gerą kainą. Jeigu norite gauti informaciją apie mūsų specialius pasiūlymus, tuomet galite užsiprenumeruoti mūsų naujienlaiškį.
Top 15 geriausiai parduodamų prekių iš Oro kondicionavimas skyriaus
Rekomenduojamos atsarginės dalys iš Oro kondicionavimas skyriaus. Tai geriausiai parduodamos tinklapio prekės. Pirkite mūsų geriausiai parduodamas prekes arba atraskite kitus patrauklius pasiūlymus.







