Plus
Išbandyti premium paskyrą
0   Prekės
#
0,00 €
Pridėkite prekę į krepšelį norėdami atlikti pirkimą

Stabdžių diskų perkaitimas: požymiai, priežastys, problemos sprendimas

Prenumeruoti
MŪSŲ NAUJIENLAIŠKIUS

Norėdami gauti paskutines naujienas ir patarimus, įrašykite savo el. pašto adresą:

Vienas dažniausiai pasitaikančių stabdžių diskų gedimų yra jų perkaitimas. Jiems perkaitus, stabdžių diskų temperatūra pasiekia kritines vertes, todėl stabdžių kaladėlės pradeda slysti ant disko ir stabdžių sistemos efektyvumas sumažėja iki minimumo.

Kaip išsiaiškinti, kad jūsų automobilio stabdžių diskai perkaito?

Stabdžių diskų perkaitimas gali būti nustatytas apžiūrėjus šią automobilių dalį. Plienas yra pati populiariausia medžiaga naudojama gaminant stabdžių diskus. Kaitinant ši medžiaga pakeičia savo spalvą. Plieninis diskas, įkaitintas iki kritinės temperatūros, tampa ryškiai oranžinis, o po aušinimo yra violetinės spalvos.

Jei vizualinio patikrinimo metu pastebėjote, kad stabdžių disko spalva pasikeitė, turite nedelsiant susisiekti su techninės priežiūros stotimi dėl išsamaus automobilio būklės įvertinimo. Aptikus gedimą, stabdžių diskų ir kaladėlių pakeitimas yra privalomas. Ši procedūra galima būti atlikta pačio vairuotojo. Mūsų detalizuoti vaizdo įrašai su instrukcijomis padės jums pakeisti stabdžių diskus.

Stabdžių diskų perkaitimo priežastys

Pagrindinė stabdžių diskų perkaitimo priežastis yra trintis. Kadangi stabdžių sistemos darbo pagrindas remiasi trintimi, agresyviai, greitai važiuojant trintis padidėja. Tai lemia automobilio stabdžio diskų temperatūros padidėjimą iki 600-700 °C. Kitu atveju, perkaitimo priežastys gali būti šios:

 • stabdžių mechanizmo gedimas;
 • netaisyklingas stabdžių kaladėlių sumontavimas;
 • stabdžių diskų ir kaladėlių naudojimas po to kaip pasibaigė jų eksploatavimo laikas;
 • stabdžių diskų deformacija;
 • prastos kokybės stabdžių diskai ir kaladėlės;
 • stabdžių apkabų kreipiamųjų kaiščių užsikirtimas.

Reiktų nepamiršti, kad stabdžių būgnai yra įmontuoti galinėje ašyje, todėl didžioji dalis apkrovos stabdant tenka priekiniams diskiniams stabdžiams. Tai taip pat yra stabdžių diskų perkaitimo veiksnys.

Kaip išvengti stabdžių diskų perkaitimo?

Siekiant išvengti pirmalaikio stabdžių diskų susidėvėjimo ir norint užtikrinti veiksmingiausią stabdymo procesą, AutoDoc Jums rekomenduoja:

 • pakeisti stabdžių kaladėles ir diskus pasibaigus jų eksploatavimo laikui;
 • įdiegti aukštos kokybės konstrukcinius elementus;
 • patikėti remonto darbus techninės priežiūros stoties mechanikams, jei jums trūksta patirties;
 • sukeisti stabdžių diskus poromis ašies įrenginiuose apkrovos balansui;
 • ilgai trunkančios kelionės pakalniui metu naudoti variklinį stabdį;
 • stebėti stabdžių diskų storį.

Norime jums priminti, kad priekinių stabdžių diskų eksploatacijos kilometražas yra 30 000-40 000 km, galinių stabdžių diskų - 40 000-50 000 km. Šios vertės taip pat priklauso nuo vairavimo stiliaus. Agresyvus vairavimas staigiai didinant greitį ir stabdant sumažina stabdžių eksploatavimo laiką.

Kaip išsirinkti stabdžių diskus

Svarbu prisiminti, kad automobilio stabdžių sistemos gedimas kelia grėsmę Jūsų ir kitų žmonių saugumui. Be to, jūs turėtumėm atsakingai pasirinkti stabdžių sistemos elementus, kuriuos jums privalu nusipirkti.

Renkantis stabdžių diskus jūsų turite vadovautis jūsų automobilio gamintojo rekomendacijomis ir techniniais reikalavimais . Nepamirškite, kad reikia pirkti stabdžių diskus, specialiai sukurtus jūsų transporto priemonei. Šie komponentai turėtų būti pagaminti iš medžiagos, kuri turi šias charakteristikas:

 • aukštas jėgos ir karščio perdavimas;
 • žemas sukibimas;
 • aukštas trinties koeficientas.

Jūs turėtumėt rinktis tik patikimas aukštos kokybės automobilių dalis. AutoDoc internetinė parduotuvė siūlo išskirtinai tik tokias prekes. Čia jus galite įsigyti prekių mažomis kainomis ir gauti naudingų patarimų iš mūsų kvalifikuotų pagalbos paslaugų profesionalų. AutoDoc yra jūsų patikimas partneris!